Під Києвом масово вирубують заповідний Біличанський ліс

Під Києвом масово вирубують заповідний Біличанський ліс

Катерина Бєлоусова

Ймовірно, у лісі також хочуть побудувати дорогу

В лісі поблизу смт Коцюбинського, що належить Києву, масово вирубають Біличанський ліс, який є частиною національного природного парку “Голосіївський”.

Дерева вирубають такими темпами, що за кілька років ліс може повністю зникнути, повідомляє селищний голова Сергій Даніш у Facebook.

"Подивіться, що в нас відбувається біля ЖК "Атлант 2". Національний парк так "захищає" ліс. Ще рік, два, три, і захищати не буде чого. Ліс повністю вирізають!”, – сказав він.

Даніш додав, що також є інформація про будівництво дороги у лісі.

“Правоохоронні органи, комітет Верховної Ради України, який вболіває за національний парк, приїдьте і подивіться, що відбувається і захистіть, будь ласка, ліс в тому вигляді, якому він є", — закликав Даніш.

Як відомо, боротьба за Біличанський ліс триває близько 15 років. У 2008 році тодішній селищний голова Коцюбинського Вадим Садовський незаконно надав близько 100 гектарів лісу, який належить до "Святошинського лісопаркового господарства" Києві, під забудову. 

Варто зазначити, що київська екоактивістка Ірина Федорів розкритикувала звернення Даніша.

"Даніш сам цього року звернувся, щоб провели санітарні чистки. Навіть карту додав", – написала вона, додавши лист чиновника від 28 березня.

Нагадаємо, у Києві суд скасував рішення Бучанської міської ради про збільшення території селища Коцюбинське на 3000 га за рахунок ділянки в Біличанському лісі, який є частиною національного природного парку "Голосіївський".

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Києві національному природному парку “Голосіївський” повернули 15 земельних ділянок загальною площею 2,25 гектара. У 2013 році  Коцюбинська селищна рада незаконно передала їх у приватну власність.