Під Чернівцями на Чорнівському сміттєзвалищі збудували станцію дегазації, яка вироблятиме електроенергію зі звалищного газу метану.
Це звалище є основним у регіоні, однак раніше не мало такого необхідного для експлуатації полігону обладнання, повідомляє Суспільне.
Заступник міського голови Ігор Крохмаль розповів, що станцію побудувало приватне підприємство "Гратус Технолоджі", яке і перероблятиме відходи. Компанія планує продавати цю енергію за зеленим тарифом. 13% суми від кожного виробленого кіловата електроенергії отримуватиме Чернівецька громада.
За його словами дегазація є основною вимогою експлуатації сміттєзвалищ, адже викиди метану можуть забруднювати атмосферу. Низка міст України вже запустила подібні проєкти.
"Понад 50% твердих побутових відходів — органічні. Під час розкладу вони виділяють газ метан, який забруднює атмосферу. Під тиском метан виходить назовні. На полігоні прокладуть труби, щоб збирати цей біогаз і під тиском подавати до турбіни, а потім переробляти на кіловати", — пояснив Крохмаль.
Зазначається, що станція запрацює після укладення угоди з підрядником. Якщо "Гратус Технолоджі" не розпочне дегазацію, з нею розірвуть договір та оголосять конкурс на нового підрядника.
Нагадаємо, Хмельницький за чотири роки заробив понад 6 мільйонів гривень на виробництві електроенергії зі звалищного газу, який видобувають на місцевому полігоні твердих побутових відходів.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Львові у травні 2022 року на Грибовицькому полігоні твердих побутових відходів (ТПВ) запустили біогазову електростанцію, яка вироблятиме понад 800 тисяч м3 газу на рік.