Парламентський екокомітет проведе засідання 7 листопада: порядок денний

Парламентський екокомітет проведе засідання 7 листопада: порядок денний shutterstock
Ганна Велика

Нардепи розглянуть один профільний законопроєкт за наявності висновку науково-експертного управління

У четвер, 7 листопада, відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування в режимі відеоконференції об 11:00.

ЕкоПолітика підготувала для своїх читачів порядок денний комітету.

Його члени розглянуть профільний документ, щодо якого екокомітет визначено головним, а саме законопроєкт №12131 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів”.

Цей документ внесли народні депутати України Бондаренко О.В., Мандзій С.В., Василенко Л.В.,  Чорний В.І., Прощук Е.П. та Магера С.В. Обов’язковою умовою для його розгляду є наявність висновку Головного науково-експертного управління.

Екокомітет має подати свої пропозиції до:

  • законопроєкту №12026 “Про внесення зміни до статті 263-1 Кримінального кодексу України щодо декриміналізації виготовлення в умовах воєнного стану з метою виконання бойових завдань, пов’язаних із захистом національного суверенітету та територіальної цілісності України, бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв”;
  • законопроєкту №12089  “Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача”;
  • законопроєкту №12142  “Про систему та особливості функціонування ринку залізничного транспорту України”.

Нардепи також розглянуть стан виконання Закону України "Про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів".

Нагадаємо, уряд схвалив три важливі євроінтеграційні документи у довкіллєвій сфері: затвердив Плани управління для 8 основних річкових басейнів України, схвалив євроінтеграційний законопроєкт "Про управління відходами видобувної промисловості", а також продовжив термін поданих декларацій щодо здійснення операцій з оброблення відходів до 9 квітня 2025 року.

Читайте також
Ідеального кандидата щодо НСТВ немає: думки експертів стосовно запропонованих законопроєктів
Ідеального кандидата щодо НСТВ немає: думки експертів стосовно запропонованих законопроєктів

Спойлер: єдиного фаворита у експертів немає, а ось перелік необхідних доопрацювань виявився доволі одностайним

СТВ в Україні: детальний аналіз всіх законопроєктів без зайвих слів
СТВ в Україні: детальний аналіз всіх законопроєктів без зайвих слів

Чотири законопроєкти, один вуглецевий ринок і мільярди майбутніх надходжень: розбираємо, хто на що претендує

Ліси та гори в жертву ВДЕ: активісти закликають Раду не голосувати за законопроєкт № 15122
Ліси та гори в жертву ВДЕ: активісти закликають Раду не голосувати за законопроєкт № 15122

Парламентські юристи згодні, що реалізація норм закону негативно вплине на землі з лісами, болотами, водоймами та полями

В Україні переглянуть ставки екоподатку на захоронення відходів: огляд законопроєкту
В Україні переглянуть ставки екоподатку на захоронення відходів: огляд законопроєкту

Після завершення воєнного стану ставки пропонують поступово збільшувати