Уряд схвалив три важливі євроінтеграційні документи у довкіллєвій сфері t.me/Denys_Smyhal

Уряд схвалив три важливі євроінтеграційні документи у довкіллєвій сфері

Ганна Велика

Зокрема, прийняте рішення про додатковий час для адаптації бізнесу до нових правил у сфері управління відходами

Кабінет міністрів затвердив Плани управління для 8 основних річкових басейнів України, схвалив євроінтеграційний законопроєкт "Про управління відходами видобувної промисловості", а також продовжив термін поданих декларацій щодо здійснення операцій з оброблення відходів до 9 квітня 2025 року.

Про це повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук у Facebook.

1. Уряд затвердив головні стратегічні євроінтеграційні документи – Плани управління річковими басейнами – для 8 основних річкових басейнів України: Дніпра, Дону, Дністра, Вісли, Південного Бугу, річок Приазов'я, Причорномор'я, а також Криму до 2030 року.

Керівниця Міндовкілля пояснила, що це “дорожні карти” щодо того, як на практиці покращити якість поверхневих та підземних вод. За її словами, вони допоможуть оцінити стан українських водних ресурсів, визначити шляхи його покращення, а також дозволять Україні виконати свої євроінтеграційні зобов’язання й гармонізувати свою водну політику із Водною рамковою директивою ЄС.

Наступним кроком держави стане реалізація цих планів.

“Це є один із ключових індикаторів у секторі "Якість води" під час переговорного процесу щодо вступу України до ЄС”, – розповідає Світлана Гринчук.

2. Кабмін схвалив євроінтеграційний законопроєкт "Про управління відходами видобувної промисловості". Міністерка впевнена, що цей документ дозволить Україні імплементувати положення європейської Директиви 2006/21/ЄС та розв'язати наявні проблеми із відходами видобувної промисловості. Вона нагадала, що ще до повномасштабного вторгнення рф, обсяги утворення таких відходів в Україні були найвищими серед країн Європи. Крім того, значна частина з них залишились нам у спадок з радянських часів.

“Аби виправити ситуацію та й надалі впевнено рухатися до Європейського Союзу, Україні важливо привести національну правову базу у відповідність до законодавства ЄС”, – говорить Світлана Гринчук.

3. Урядовці пристали на пропозицію Міндовкілля і продовжили термін поданих декларацій щодо здійснення операцій з оброблення відходів до 9 квітня 2025 року. Йдеться про декларації, які суб'єкти господарювання подали до 9 січня 2024 року в рамках тимчасового запровадження урядом декларативного принципу до оформлення дозвільних документів.

“Цим рішенням Уряд дав додатковий час бізнесу, щоб адаптуватися до нових правил в рамках реформи управління відходами й відтермінував отримання дозволів на операції з оброблення відходів”, – сказала керівниця міністерства. Вона нагадала, що виняток становить господарська діяльність з управління небезпечними відходами, на яку продовження терміну не поширюється.

Як вже повідомляла ЕкоПолітика, у середині жовтня Міндовкілля виступило з ініціативою продовжити термін дії отриманих раніше декларацій щодо поводження з відходами ще на пів року. Нагадаємо, що це вже не перша така пролонгація: на початку червня уряд продовжив дійсність цих документів на 4 місяці – до 9 жовтня 2024 року.

Читайте також
Екокомітет підтримав законопроєкт №12180 про відходи видобувної промисловості
Екокомітет підтримав законопроєкт №12180 про відходи видобувної промисловості

Правки депутатів, профільних асоціацій та фахівців при підготовці документа до другого читання не були враховані

Міндовкілля пропонує встановити штрафи за порушення, пов’язані з інтегрованими дозволами
Міндовкілля пропонує встановити штрафи за порушення, пов’язані з інтегрованими дозволами

Зауваження та пропозиції щодо цих змін у законодавстві відомство прийматиме протягом місяця

Президент Зеленський не підпише закон №9665 про дрова, – Литвин
Президент Зеленський не підпише закон №9665 про дрова, – Литвин

Експерти говорять про вдало проведену спеціальну інформаційно-психологічну операцію проти цього документу