На наступному засіданні парламентського екологічного комітету нардепи знову не розглядатимуть важливі для природоохоронної сфери законопроєкти, попри те що саме на 2024 рік неодноразово була анонсована "напружена" законодавча робота.
ЕкоПолітика підготувала для своїх читачів порядок денний комітету на пʼятницю, 26 січня, яке відбудеться у режимі відеоконференції об 11:00.
Варто зазначити, що наразі на розгляді екокомітету знаходиться низка важливих, зокрема євроінтеграційних, законопроєктів. Наприклад:
- законопроєкт №6004-д "Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля" ("Про промислове забруднення");
- законопроєкт №10217 "Про регулювання питань функціонування територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи";
- законопроєкт №10061 (№№ 10061-1, 10061-2) "Про упаковку та відходи упаковки" досі опрацьовує робоча група.
Загалом екокомітет опрацьовує 63 законопроєкти та 40 інших проєктів актів.
Нардепи розглянуть законопроєкт №10409 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо уточнення повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту та інших державних органів у сфері захисту критичної інфраструктури” щодо якого екокомітет визначено головним.
Також екокомітет має подати свої пропозиції до законопроєкту №10410 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження відповідальності за недотримання вимог Закону України "Про стратегічну екологічну оцінку”.
Нардепи також розглянуть низку питань щодо:
- кандидатур до складу постійних делегацій Верховної Ради у парламентських органах міжнародних організацій.;
- лист народної депутатки України Олени Криворучкіної щодо реалізацій деяких положень закону №2320-ІХ "Про управління відходами".
Нагадаємо, у зв'язку з нагальною необхідністю вирішення екологічних проблем та виконанням євроінтеграційних зобовʼязань у 2024 році в Україні мають ухвалити ключові законопроєкти щодо захисту клімату та навколишнього середовища, а також втілення в життя сміттєвої реформи.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець переконаний, що Україна зможе завершити у 2026 році імплементацію більшості європейських довкіллєвих директив та регламентів.