Пандемія COVID-19 посилила проблему пластикових відходів — WWF

Пандемія COVID-19 посилила проблему пластикових відходів — WWF Shutterstock

Зоряна Бердник

Щодня у світі використовують близько 7 мільярдів масок, із них 900 мільйонів — тільки в ЄС

Пандемія коронавірусної хвороби (COVID-19) посилила й без того гостру проблему забруднення планети пластиком.

Щодня у світі використовують близько 7 мільярдів масок, які потрапляють у навколишнє середовище і шкодять природі. Про це йдеться в статті італійського офісу Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).

Зазначається, що тільки в ЄС щодня використовують близько 900 мільйонів масок. Тож приблизно 2700 тонн масок потрапляють у відходи.

Оскільки медичні маски виготовлені з композитного пластику й потенційно заражені, їх неможливо відправити на звичайну утилізацію та перероблювання.

Як наголошують у WWF, неправильне поводження з цими відходами завдає страшної шкоди довкіллю. Маска з часом розпадається на мікроволокна, які можуть накопичувати й виділяти токсичні хімічні речовини.

До того ж від масок страждають тварини. Екологи зазначають, що риби, черепахи, морські ссавці та птахи ковтають маски цілком або заплутуються в їхніх гумках.

Водночас якщо у 2019 році у світі продукували 368 мільйонів тонн пластику, то після початку пандемії ситуація тільки погіршилася. За словами екоактивістів, проблема полягає не лише в масках, але й у зміні звичок людей.

Зокрема, до пандемії споживання фасованих продуктів оцінювалося в 40-45% порівняно з оптовими, а під час пандемії воно досягло 60%. Локдауни також стимулювали онлайн-продажі та викликали сплеск популярності сервісів із доставки їжі, а відповідно збільшення використання одноразового паковоння.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що австралійські вчені знайшли застосування використаним одноразовим маскам.

Тим часом у Великій Британії із використаних медичних масок роблять шкільні меблі.

Читайте також
У Китаї розробили бамбуковий пластик, що розкладається протягом 50 днів
У Китаї розробили бамбуковий пластик, що розкладається протягом 50 днів

Екопластик з бамбука придатний до переробки у замкнутому циклі зі збереженням міцності на 90%

У ЄС масово закриваються заводи з переробки пластику: в чому причина
У ЄС масово закриваються заводи з переробки пластику: в чому причина

Китай виробляє понад третину світового обсягу пластмас

У Женеві країни світу знову намагаються дійти згоди щодо обмеження використання пластику
У Женеві країни світу знову намагаються дійти згоди щодо обмеження використання пластику

До 2060 року виробництво пластику у світі збільшиться втричі

Сьогодні Всесвітній день довкілля: історія, цікаві факти та як долучитися
Сьогодні Всесвітній день довкілля: історія, цікаві факти та як долучитися

Люди об’єднуються, аби створити більш здорове майбутнє