Одіозний лісовий чиновник намагається повернутися до лісгоспу на Львівщині shutterstock

Одіозний лісовий чиновник намагається повернутися до лісгоспу на Львівщині

Катерина Бєлоусова

Друге засідання суду заплановано на 16 лютого

У Львові Личаківський районний суд почав розглядати справу за позовом Антона Косовського до філії "Львівське лісове господарство" про поновлення на посаді головного лісничого.

Він фігурує у розслідуванні кримінального провадження за участь в організації криптоферми на базі філії "Рава-Руське лісове господарство", повідомляє Бомок.

Зазначається, що під час роботи криптоферми Косовський був керівником філії "Львівське лісове господарство". Зловмисники заробили на майнінгу криптовалюти щонайменше 4 мільйони гривень, а держпідприємство сплатило за витрачену електроенергію понад 1,5 мільйона гривень. 

Окрім того, через систематичне перевантаження комунальних мереж відбувалося знеструмлення та масштабні перебої з електрикою у житлових будинках та на об’єктах критичної інфраструктури.

“На даний час триває досудове розслідування в рамках відкритого кримінального провадження за фактом розтрати державного майна, що передбачає до 8 років ув’язнення. Слідчі дії тривають”, – розповіли у матеріалі.

В матеріалі розповіли, що Косовського також визнали винним і в інших справах, а саме:

  • у 2020 році він будучи директором Рава-Руського лісгоспу підписав інвойс, в якому покупцем товару зазначено вже на той час ліквідовану компанію "SANTEC LTD" (Великобританія). Суд наклав на нього штраф у розмірі 100% вартості товару (53 065,56 грн) з конфіскацією товарів та стягнув судовий збір у розмірі 454 грн;
  • у 2027 році суд визнав Косовського винним у вчиненні адміністративного правопорушення – у порушенні порядку ведення податкового обліку. На той час він також очолював Рава-Руський лісгосп.

Зазначається, що перше судове засідання щодо поновлення Косовського на посаді відбувся 31 січня, а друге засідання заплановано на 16 лютого.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Львівщині керівництво філії держпідприємства "Ліси України" організувало підпільний дата-центр з майнінгу криптовалют у службових приміщеннях "Рава-Руське лісове господарство".

Читайте також
Українці зможуть контролювати вибір лісових ділянок для вирубок
Українці зможуть контролювати вибір лісових ділянок для вирубок

Це спростить моніторинг та контроль з боку громадськості, антикорупційних організацій та екоспільноти

Лише в одному лісгоспі на Львівщині нарахували майже 50 млн збитків державі: аудиторам почали погрожувати
Лише в одному лісгоспі на Львівщині нарахували майже 50 млн збитків державі: аудиторам почали погрожувати

Безпідставна виплата компенсацій, надбавок та премій завдала понад 3 млн гривень збитків