Керівництво “Лісів України” на Львівщині місяцями майнило криптовалюту в офісі

Керівництво “Лісів України” на Львівщині місяцями майнило криптовалюту в офісі

Катерина Бєлоусова

Через систематичне перевантаження мережі в районі відбувалися масштабні перебої з електропостачанням

На Львівщині керівництво філії держпідприємства "Ліси України" організувало підпільний дата-центр з майнінгу криптовалют у службових приміщеннях "Рава-Руське лісове господарство".

Збитки від такої діяльності, яка тривала понад рік, за попередніми підрахунками склали понад 1,5 мільйона гривень, а фігуранти заробили щонайменше 4 мільйони гривень, повідомляє Державне бюро розслідувань у Facebook.

Зазначається, що криптоферму організували:

  • ексдиректор (зараз очолює іншу філію);
  • його заступник (чинний директор);
  • головний бухгалтер;
  • інші особи.

Спікерка ДБР Ольга Чиканова розповіла, що кошти за електроенергію сплачувало держпідприємство, а зловмисники отримували чистий прибуток. Згенерована криптовалюта зберігалася у спеціально створених криптогаманцях посадовців.

Вона підкреслила, що через систематичне перевантаження комунальних мереж відбувалося знеструмлення та масштабні перебої з електропостачанням житлових кварталів та обʼєктів критичної інфраструктури.

Чиканова додала, що під час слідства у приміщенні держструктури виявили технічне обладнання майнінг–центру та документи, що підтверджують злочинну діяльність. Орієнтовна вартість вилученої техніки становить понад 3 мільйона гривень.

Зазначається, що ДБР розпочало кримінальне провадження за фактом розтрати державного майна. Зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. Слідчі дії тривають.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Державному агенстві лісових ресурсів заявили, що скандальний проміжний звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради “Нацресурс” за пів року роботи містить безпідставні звинувачення, непідтверджені факти та недостовірні дані.

Читайте також
В Україні з початку року відновили 9,7 тис. гектарів лісів
В Україні з початку року відновили 9,7 тис. гектарів лісів

Лісівники продовжують виконувати свої першочергові завдання

У Львівській області хочуть вирубати 190 гектарів лісу для будівництва курорта, — UNCG
У Львівській області хочуть вирубати 190 гектарів лісу для будівництва курорта, — UNCG

Для будівництва планують вирубати ліси природного походження віком 185 років