Німеччина та Україна продовжили співпрацю у сфері енергоефективності й декарбонізації Shutterstock

Німеччина та Україна продовжили співпрацю у сфері енергоефективності й декарбонізації

Олена Яценьо

Обговорили результати першого року діяльності Енергетичного партнерства та наступні пріоритети роботи

У Києві відбулося друге засідання Координаційного комітету Українсько-німецького енергетичного партнерства, ключовими питаннями якого були стан і плани енергетичної співпраці.

Про це повідомила пресслужба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України

Засідання відбулося під головуванням заступника Міністра енергетики з питань євроінтеграції Ярослава Демченкова та державного секретаря Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини Андреаса Файхта.

"Без сумніву, Німеччина – один із ключових стратегічних партнерів України. Важливо зауважити, що щороку все більших обертів набирає партнерство у формуванні та реалізації сучасної енергоефективної політики, адже це дієвий інструмент для спільних цілей – декарбонізації економіки, а також сталого розвитку і покращення добробуту суспільства загалом", – зазначив голова Держенергоефективності Валерій Безус.

За його словами, агентство високо цінує багаторічну співпрацю з німецькими партнерами, надання ґрунтовної технічної допомоги в напрямі реалізації реформ, ініціатив і проєктів у сфері енергоефективності.

Серед перспектив українсько-німецької співпраці він звернув увагу на важливість подальшого обміну досвідом і спільної роботи над імплементацією європейських директив, удосконаленням законодавства, впровадженням систем енергоменеджменту на муніципальному рівні, в бюджетних установах і промисловості, забезпеченням показової ролі урядових будівель у сфері енергоефективності, запровадженням нових інструментів зеленого фінансування, розвитком сфери виробництва і транспортування водню та багато іншого.

Загалом, обговорили результати першого року діяльності Енергетичного партнерства та наступні пріоритети роботи в напрямах водневої енергетики, енергоефективності, відновлюваної енергетики, справедливої трансформації вугільних регіонів та декарбонізації.

Учасники засідання: представники Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини, Федерального міністерства довкілля, охорони природи і ядерної безпеки, Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, Міненерго, Мінрегіону, Міндовкілля, Держенергоефективності, Секретаріату енергетичного партнерства, Німецького енергетичного агентства, GIZ.

Напередодні ЕкоПолітика повідомляла, що голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Валерій Безус наголосив, що Стратегія розвитку водневої енергетики в Україні на період до 2030 року має передбачати конкурентоздатність країни у виробництві водню та його транспортуванні до Європейського Союзу.

Читайте також
Британцям заплатять за установку домашніх енергоефективних систем опалення
Британцям заплатять за установку домашніх енергоефективних систем опалення

Трирічна програма енергомодернізації обійдеться британському уряду в 450 мільйонів фунтів стерлінгів

У 2022 році ДТЕК збудує другу СНЕ потужністю 50 МВт
У 2022 році ДТЕК збудує другу СНЕ потужністю 50 МВт

Першу свою СНЕ потужністю 1 МВт енергохолдинг запустив в експлуатацію 20 травня 2021 року

День енергоефективності в Україні: 9 порад, як зберегти тепло вдома
День енергоефективності в Україні: 9 порад, як зберегти тепло вдома

Які прості речі допоможуть зробити житло більш енергоефективним