Німеччина взяла на себе зобов'язання створити й адмініструвати "Зелений фонд", який спрямований на підтримку енергетичного переходу, енергоефективності та енергобезпеки України.
Про це йдеться в декларації під назвою "Спільна заява США і Німеччини на підтримку України, європейської енергетичної безпеки та наших кліматичних цілей", яку оприлюднило Міністерство закордонних справ ФРН за підсумками переговорів щодо "Північного потоку-2".
"У межах американсько-німецького партнерства з питань клімату й енергетики ми вирішили створити опору для підтримки енергетичного переходу в країнах, що розвиваються. Ця опора передбачатиме допомогу Україні й іншим країнам Центральної та Східної Європи", — наголошується в заяві.
З цією метою, як ідеться в документі, Німеччина зобов’язалася створити "Зелений фонд" для розвитку відновлювальної енергетики України, та взяти на себе управління ним.
Обидві держави прагнутимуть заохочувати та підтримувати інвестиції в ініціативу на суму щонайменше $1 млрд, зокрема від третіх сторін, таких як приватний сектор.
Німеччина надасть початковий внесок до фонду в обсязі щонайменше $175 млн.
Зі свого боку, Сполучені Штати планують просувати ініціативу за допомогою технічної та стратегічної допомоги.
Зазначається, що Фонд заохочуватиме використання відновлюваної енергії; сприятиме розробленню водневих технологій; підвищенню енергоефективності; прискоренню переходу щодо вугілля; сприятиме вуглецевій нейтральності.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що німецька компанія Siemens Energy та український енергохолдинг ДТЕК за підтримки урядів двох країн узгодили пілотний проєкт із виробництва водневого палива в Маріуполі Донецької області.