У США інвестиції у новітні кліматичні технології зросли вдесятеро за 2023 рік

У США інвестиції у новітні кліматичні технології зросли вдесятеро за 2023 рік

Катерина Бєлоусова

На чисті технології припадає 5% приватних інвестицій США

Аналіз дослідницької компанії Rhodium Group показав, що у США у 2023 році інвестиції у новітні кліматичні технології, а саме у зелений водень, екологічне авіаційне паливо та вловлювання вуглецю, зросли у 10 разів і досягли $9,1 мільярда.

Такому стрибку значною мірою сприяли закони “Про інвестиції в інфраструктуру та робочі місця” (IIJA) та “Про зниження інфляції” (IRA), повідомляє Bloomberg.

В матеріалі підкреслили, що закони надіслали сигнал про те, що ці технології будуть ключовими інструментами, на які федеральний уряд хоче покладатися для досягнення кліматичних цілей США.

Зазначається, що майже половина інвестицій 2023 року припала на четвертий квартал. Такий суттєвий стрибок у фінансуванні передових технологій відображає зростаючий інтерес до рішень наступного покоління. 

“Законодавство справді повністю змінило темпи зростання, справді мало каталітичний ефект", — сказав партнер Rhodium Group у сфері енергетики та клімату Тревор Хаузер.

У матеріалі розповіли, що деякі технології, які користуються механізмом підтримки, є водночас спекулятивними та критично важливими для досягнення кліматичної нейтральності. Так Міністерство енергетики США виділило $304 мільйонів на чотири проєкти, які випробовуватимуть інфраструктуру уловлювання вуглецю. Окрім того, IRA створив першу значну податкову пільгу на зелений водень.

Аналітики підкреслили, що ці технології залучили більше фінансування, ніж вітроенергетика, яка у 2023 році потерпала від високих відсоткових ставок, проблем із розміщенням об'єктів та черг на підключення до електромереж. Відсоткові ставки також негативно вплинули на продажі теплових насосів, оскільки вони, як правило, пов'язані з житловим будівництвом.

bloomberg.com

Вони розповіли, що зараз на чисті технології припадає 5% приватних інвестицій США в основні фонди та споживчі товари тривалого користування. У 2022 році цей показник сягав 4%.

“Це макроекономічно значущий фактор сукупної інвестиційної активності в США, – сказав Хаузер. – І це ще велика частка інвестиційного зростання".

Підрахунки аналітиків з BloombergNEF, які використовують іншу методологію, показали, що інвестиції, повʼязані з енергетичним переходом, у 2023 році у США сягнули $303 мільярдів. Хоча світ витратив на чисті технології $1,8 трильйона, цієї суми недостатньо для досягнення кліматичних цілей.

Вони також попередили, що перемога республіканців на президентських виборах загрожує кліматичним зусиллям США. Адже експрезидент США Дональд Трамп пообіцяв, у разі перемоги на виборах, скасувати кліматичний закон чинного президента Джо Байдена.

Нагадаємо, Міністерство енергетики США виділило $7 мільярдів для запуску перших семи регіональних центрів чистого водню (H2Hub), які вироблятимуть 3 мільйони метричних тонн Н2 на рік.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Міністерство енергетики США (DOE) виділить $254 мільйони на декарбонізацію промисловості, зокрема $83 мільйони на зменшення викидів у промислових секторах, які важко декарбонізувати.

Читайте також
Світові інвестиції у кліматичні технології впали до найнижчого рівня за 5 років
Світові інвестиції у кліматичні технології впали до найнижчого рівня за 5 років

Інвестицій у кліматичні технології склали понад 11% загального інвестиційного ринку стартапів

Чехія планує інвестувати €12 мільйонів в українські котельні на біомасі
Чехія планує інвестувати €12 мільйонів в українські котельні на біомасі

Держенергоефективності працює над зняттям бар’єрів для виробників тепла з альтернативних видів палива

Інвестиції у стартапи з кліматичних технологій збільшилися на 210%, – PwC
Інвестиції у стартапи з кліматичних технологій збільшилися на 210%, – PwC

Існує чітка різниця між декарбонізацією сектора та досягненням поступового прогресу в секторі

МВФ планує створити новий траст на $50 млрд для боротьби зі зміною клімату
МВФ планує створити новий траст на $50 млрд для боротьби зі зміною клімату

Створення RST буде схвалено виконавчим комітетом у квітні, а до кінця 2022 траст почне повністю функціонувати