Німеччина може поставити майже 28 ГВт потужності зеленого водневого електролізера до 2030 року.
Про це з посиланням на опитування Німецької асоціації водню й паливних елементів ((DWV) повідомило видання Renews.biz.
Зазначається, що DWV провела опитування серед своїх членів, щоб визначити потенційні потужності постачання електролізерів для виробництва зеленого водню до 2030 року.
За оцінками компаній, максимальна потужність постачання 16,25 ГВт на рік можлива у 2025 році, а до 2030 року вона становитиме 27,8 ГВт.
"Результати ринкового дослідження DWV показують, що це припущення може бути перевищено", — повідомили в торговельній групі.
Загалом Німеччина поставила за мету досягти фактичної потужності електролізу 10 ГВт до 2030 року.
Також додали, що аналіз результатів опитування показує, що обіг у 2030 році становитиме 13,1 мільярда євро, тож у результаті може бути створено приблизно 65 800 робочих місць.
У дослідженні взяли участь компанії Elogen, ITM Power/Linde, MAN Energy Solutions/H-TEC Systems, McPhy Energy Deutschland, Siemens Energy, Sunfire і Thyssenkrupp Nucera.
Виконавчий директор DWV Вернер Дівальд сказав: "Факти очевидні: зелений водень може забезпечити вирішальну частину майбутніх відновлюваних джерел енергії в Німеччині набагато швидше і в значно більших кількостях, ніж політики передбачали раніше".
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Німеччина та Норвегія розглядають можливість будівництва водневого трубопроводу, який з'єднає дві країни, щоб уникнути російської енергетики.
Нагадаємо також, що Європейський парламент на тлі масштабної агресії Росії проти України має намір збільшити частку "зеленої" енергії до 45% до 2030 року. Попередньою метою Європи було отримання 32%, а з липня 2021 року – 40%.