Мікробіологи з Університету Наймегена в Нідерландах виявили, що бактерія Candidatus Methanoperedens здатна перетворювати метан на корисну енергію.
За допомогою неї науковцям удалося перетворити 31% шкідливого газу на електрику. Дослідження описано в статті для журналу Frontiers in Microbiology.
Як розповіли вчені, бактерія Candidatus Methanoperedens належить до анаеробних метанотрофних археїв — мікробів, здатних виживати в найекстремальніших умовах, навіть там, де немає кисню. Ці бактерії містяться в прісній воді, забрудненій азотом, наприклад у канавах і озерах. Для розщеплювання метану їм потрібен нітрат.
Дослідники створили щось подібне до батареї з двома "терміналами": один із них біологічний, а інший — хімічний. Candidatus Methanoperedens виростили на одному з електродів, де бактерії стали віддавати електрони, що виникли через розщеплення метану. Так і вдалося досягти перетворення 31% виробленого метану на електрику.
Поки що ефективність методу не висока, але її можна збільшувати в процесі подальших експериментів.
"Це може бути дуже корисним для енергетичного сектору та довкілля. У біогазових установках метан виробляють мікроорганізми, а потім його спалюють, це приводить у рух турбіну. Менше половини біогазу перетворюється на електроенергію, і це максимально досяжна потужність. Ми хочемо оцінити, чи реально досягти більшого", — пояснила співавторка дослідження Корнелія Велте.
Раніше ЕкоПолітика писала, що в британському місті Кінгстоні (графство Суррей) дві тисячі будинків отримуватимуть енергію, що виділяється від стоків на каналізаційному заводі Хогсмілл.