Через законопроєкт "Про промзабруднення" 200 тисяч українців можуть залишитися без роботи — "Укркокс" daily.scm.com.ua

Через законопроєкт "Про промзабруднення" 200 тисяч українців можуть залишитися без роботи — "Укркокс"

Маргарита Шевченко

У великих промислових містах, таких як Маріуполь, Запоріжжя та Кривий Ріг, значно зросте соціальна напруженість

Ухвалення законопроєкту №4167 "Про промислове забруднення" в поточній редакції паралізує всю коксохімічну галузь України і скоротить виробництво сталі й чавуну.

Про це сказано у відкритому листі до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля від Української науково-промислової асоціації (УНПА) "Укркокс". Як пояснюють в асоціації, досягнення нормативів викидів, закладених у законопроєкті, можливо тільки за умови будівництва нових коксових батарей, а зупинка теперішніх паралізує всю галузь.

За прогнозами авторів листа, у результаті близько 200 тис. осіб можуть залишитися без роботи, а у великих промислових містах, таких як Маріуполь, Запоріжжя та Кривий Ріг, значно зросте соціальна напруженість. В "Укркокс" вважають, що законопроєкт мають доопрацювати з урахуванням українських реалій.

"Більшість коксохімічних батарей, які побудовані в Україні, не вичерпали навіть половини нормативного терміну своєї роботи, але виконати нові вимоги щодо викидів, передбачених законопроєктом №4167, і радикально зменшити кількість викидів цих батарей фізично неможливо внаслідок технічних особливостей. Ці батареї — агрегати вартістю 400-450 млн доларів. Досягнення нормативів викидів, закладених у законі, можливо тільки за умови будівництва нових коксових батарей. А зупинка батарей паралізує всю коксохімічну галузь України", — сказано в листі.

Забезпечити імпорт понад 5 млн тонн коксу на рік буде неможливо, і, відповідно, зупинка коксохімічної галузі призведе до скорочення виробництва в суміжних галузях, видобутку коксівного вугілля, різкого скорочення робочих місць у гірничо-металургійному комплексі (150-200 тис. робочих місць) і підвищення соціальної напруженості в містоутворювальних регіонах (Маріуполь, Запоріжжя, Кривий Ріг, Кам'янське).

"Законопроєкт №4167 не може бути підтриманий у поточній редакції. Необхідно врахувати технічну здатність нашої держави та встановити реальні терміни поетапного впровадження європейських норм викидів забруднювальних речовин. Ми пропонуємо провести широку дискусію з бізнесом, промисловими асоціаціями, науковими установами, щоб оцінити обсяги інвестицій для досягнення підприємствами нових екологічних стандартів. Поспішність з ухваленням проєкту призведе до незворотних руйнівних наслідків", — попередили в "Укркоксі".

Нагадаємо, що 16 лютого Верховна Рада провалила скандальний законопроєкт "Про промислове забруднення".

Як повідомляла ЕкоПолітика, президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що в доопрацьованому законопроєкті №4167 заплановано свідомо нездійсненні вимоги для української промисловості.

Також ми проаналізували новий доопрацьований документ і розповіли, що в ньому змінилося.

Читайте також
Законопроєкт «Про промислове забруднення» спричинить закриття підприємств – UBTA
Законопроєкт «Про промислове забруднення» спричинить закриття підприємств – UBTA

Замість збільшення податкових ставок держава повинна стимулювати процеси переходу на нові технології і надавати підприємствам підтримку у вигляді податкових канікул та пільгового кредитування

Верховна Рада знову провалила законопроєкт «Про промислове забруднення»
Верховна Рада знову провалила законопроєкт «Про промислове забруднення»

Законопроєкт став скандальним, оскільки проти нього виступили багато галузевих організацій та представників бізнесу

УСПП закликав Раду доопрацювати законопроєкт про промислові викиди: індустрія може втратити сотні мільйонів гривень
УСПП закликав Раду доопрацювати законопроєкт про промислові викиди: індустрія може втратити сотні мільйонів гривень

Промислова спільнота переконана, що закон у запропонованій редакції не може бути ухвалений

У Раді закликали доопрацювати скандальний законопроєкт «Про промислове забруднення»
У Раді закликали доопрацювати скандальний законопроєкт «Про промислове забруднення»

Законопроєкт не підтримують представники бізнесу та галузеві організації