Через законопроєкт "Про промзабруднення" 200 тисяч українців можуть залишитися без роботи — "Укркокс" daily.scm.com.ua

Через законопроєкт "Про промзабруднення" 200 тисяч українців можуть залишитися без роботи — "Укркокс"

Маргарита Шевченко

У великих промислових містах, таких як Маріуполь, Запоріжжя та Кривий Ріг, значно зросте соціальна напруженість

Ухвалення законопроєкту №4167 "Про промислове забруднення" в поточній редакції паралізує всю коксохімічну галузь України і скоротить виробництво сталі й чавуну.

Про це сказано у відкритому листі до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля від Української науково-промислової асоціації (УНПА) "Укркокс". Як пояснюють в асоціації, досягнення нормативів викидів, закладених у законопроєкті, можливо тільки за умови будівництва нових коксових батарей, а зупинка теперішніх паралізує всю галузь.

За прогнозами авторів листа, у результаті близько 200 тис. осіб можуть залишитися без роботи, а у великих промислових містах, таких як Маріуполь, Запоріжжя та Кривий Ріг, значно зросте соціальна напруженість. В "Укркокс" вважають, що законопроєкт мають доопрацювати з урахуванням українських реалій.

"Більшість коксохімічних батарей, які побудовані в Україні, не вичерпали навіть половини нормативного терміну своєї роботи, але виконати нові вимоги щодо викидів, передбачених законопроєктом №4167, і радикально зменшити кількість викидів цих батарей фізично неможливо внаслідок технічних особливостей. Ці батареї — агрегати вартістю 400-450 млн доларів. Досягнення нормативів викидів, закладених у законі, можливо тільки за умови будівництва нових коксових батарей. А зупинка батарей паралізує всю коксохімічну галузь України", — сказано в листі.

Забезпечити імпорт понад 5 млн тонн коксу на рік буде неможливо, і, відповідно, зупинка коксохімічної галузі призведе до скорочення виробництва в суміжних галузях, видобутку коксівного вугілля, різкого скорочення робочих місць у гірничо-металургійному комплексі (150-200 тис. робочих місць) і підвищення соціальної напруженості в містоутворювальних регіонах (Маріуполь, Запоріжжя, Кривий Ріг, Кам'янське).

"Законопроєкт №4167 не може бути підтриманий у поточній редакції. Необхідно врахувати технічну здатність нашої держави та встановити реальні терміни поетапного впровадження європейських норм викидів забруднювальних речовин. Ми пропонуємо провести широку дискусію з бізнесом, промисловими асоціаціями, науковими установами, щоб оцінити обсяги інвестицій для досягнення підприємствами нових екологічних стандартів. Поспішність з ухваленням проєкту призведе до незворотних руйнівних наслідків", — попередили в "Укркоксі".

Нагадаємо, що 16 лютого Верховна Рада провалила скандальний законопроєкт "Про промислове забруднення".

Як повідомляла ЕкоПолітика, президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що в доопрацьованому законопроєкті №4167 заплановано свідомо нездійсненні вимоги для української промисловості.

Також ми проаналізували новий доопрацьований документ і розповіли, що в ньому змінилося.

Читайте також
Стали відомі 3 головних оновлення у Директиві ЄС щодо промислового забруднення
Стали відомі 3 головних оновлення у Директиві ЄС щодо промислового забруднення

У країн Євросоюзу є 22 місяці на імплементацію нових норм та підходів

НДТМ та інтегровані дозволи: як в ЄС проводили екомодернізацію промисловості
НДТМ та інтегровані дозволи: як в ЄС проводили екомодернізацію промисловості

Перехід підприємств Євросоюзу на нові екологічні рейки триває вже не перший десяток років

Як підприємству отримати інтегрований довкіллєвий дозвіл: у Міндовкіллі розповіли
Як підприємству отримати інтегрований довкіллєвий дозвіл: у Міндовкіллі розповіли

Його впровадження передбачене євроінтеграційними зобов’язаннями України

Закон про промзабруднення посилив тиск на промисловість у воєнний час, -  Fastmarkets
Закон про промзабруднення посилив тиск на промисловість у воєнний час, -  Fastmarkets

Це стосується як часової, так і економічної компоненти екомодернізації