Названо топ найбільших компаній-забруднювачів важкої промисловості. Інфографіка shutterstock

Названо топ найбільших компаній-забруднювачів важкої промисловості. Інфографіка

Катерина Бєлоусова

На металургійну та гірничодобувну промисловість припадає до 7% світових викидів парникових газів

Rio Tinto, Vale і BHP є великими металургійними та гірничодобувними компаніями зі значною кількістю викидів парникових газів, загальний обсяг яких складає понад 1 508 мільйона тонн CO2-еквівалента.

Експерти проаналізували загальні викиди парникових газів найбільших компаній галузі у світі за їх доходом у 2021 році, повідомляє GlobalData.

Для основних галузей промисловості стає все більш важливо реєструвати викиди, адже Міжнародна рада з гірничої промисловості та металів (ICMM) зобовʼязалася досягти нульових викидів Scope 1 і 2 до 2050 року.

globaldata.com

Загальні викиди парникових газів основними металургійними та гірничодобувними компаніями в усьому світі за доходами (2021 р., Мт CO2-екв.)

Rio Tinto має одні з найбільших викидів парникових газів та дохід у розмірі $63 495 мільйонів у 2021 році. Загальні викиди парникових газів Rio Tinto становили 584,6 мільйона тонн CO2-еквівалента (Мт CO2-екв.), тоді як обсяг викидів Scope 3 становив 553,5 млн тонн CO2-екв. Це становить 94,7% від загальних викидів Rio Tinto у 2021 році. Компанія має ціль скоротити викиди Scope 1 і 2 на 50% до 2030 року.

Vale є одним із найбільших джерел викидів парникових газів з доходом у $52 694 мільйони у 2021 фінансовому році. Її загальні викиди парникових газів компанії становили 505,2 Мт CO2-екв, причому переважали викиди Scope 3 (98% загальних викидів парникових газів). Компанія поставила за мету скоротити викиди Scope 1 і 2 на 33% до 2030 року та зменшити викиди Scope 3 на 15% до 2035 року.

Компанія BHP, що займається природними ресурсами, мала дохід у 2021 фінансовому році $56 921 млн. Її загальні викиди парникових газів склали 418,7 Мт CO2-екв, причому більшість загальних викидів припадає на викиди Scope 3. Метою компанії є скорочення експлуатаційних викидів щонайменше на 30% до 2030 року порівняно з рівнем 2020 року. Компанія поставила довгострокову мету досягти нульових чистих експлуатаційних викидів до 2050 року.

Викиди парникових газів (ПГ) є однією з головних причин зростання глобального потепління, а на металургійну та гірничодобувну промисловість припадає від 4% до 7% світових викидів парникових газів. Значна кількість парникових газів, що викидаються внаслідок використання палива, електроенергії тощо, включає CO2, метан і оксиди азоту. 

Класифікація викидів парникових газів:

  • Scope 1 – це прямі викиди ПГ від активів, якими керує компанія, таких як використання палива, промислові процеси та інші другорядні джерела;
  • Scope 2 – непрямі викиди ПГ, що враховують викиди від купленої або придбаної електроенергії;
  • Scope 3 – інші непрямі викиди компаній, що, окрім прямої діяльності, відбуваються в ланцюжку створення вартості компанії, зокрема ділові поїздки, використання продукції та орендовані активи.

Нагадаємо, з огляду на те, що на виробництво сталі випадає щонайменше 7% глобальних викидів вуглецю, нині посилюється тиск на галузь щодо декарбонізації.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в ЄС розробили прозору методику для дезагрегування викидів та оцінки інтенсивності викидів конкретних виробничих маршрутів та етапів процесу.

Читайте також
Єврокомісії вказали на перешкоду для розвитку технології уловлювання та зберігання вуглецю
Єврокомісії вказали на перешкоду для розвитку технології уловлювання та зберігання вуглецю

Експерти зауважили, що законодавство, прийняте ще 15 років тому, досі не почало діяти

У 2023 році топ-10 країн-забруднювачів викинули рекордну кількість СО2
У 2023 році топ-10 країн-забруднювачів викинули рекордну кількість СО2

Приріст порівняно з попереднім роком склав 582 млн тонн

Український стартап отримав грант від ЄС на вловлення вуглецю з повітря
Український стартап отримав грант від ЄС на вловлення вуглецю з повітря

Вловлений вуглець може покращити врожайність ферм на 30%

У Китаї запустили оновлену систему торгівлі вуглецевими кредитами
У Китаї запустили оновлену систему торгівлі вуглецевими кредитами

Покупцями вуглецевих кредитів стануть переважно підприємства з високим рівнем викидів