У першому півріччі 2021 року лідерами за кількістю порушень у сфері поводження з відходами стали промислові регіони України - Дніпропетровська та Кіровоградська області.
Про це на своїй сторінці у Facebook розповів голова Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Андрій Мальований.
"Із січня по червень ДЕІ Придніпровського округу провела майже 800 перевірок за цим напрямом і склала майже тисячу протоколів про адміністративні порушення. До відповідальності було притягнуто близько 900 осіб", — зазначив очільник ДЕІ.
Він наголосив, що проблема транспортування та утилізації відходів гостро стоїть для всієї області та для Кривого Рогу зокрема.
За словами Мальованого, щороку криворіжці продукують близько 300 тисяч тонн побутових відходів. Утім, три полігони ТПВ, які є в місті та експлуатуються ТОВ "Екоспецтранс", не мають належних умов сортування та утилізації сміття.
Через відсутність відповідної інфраструктури для захоронення відходів вони, зокрема промислові, опиняються на численних несанкціонованих сміттєзвалищах. Торік екоінспекція виявила близько 100 таких об’єктів у межах Придніпровського округу, додав чиновник.
Голова Держекоінспекції також анонсував будівництво в Кривому Розі сучасного сміттєпереробного комплексу.
"Уже найближчим часом планують реалізувати проєкт будівництва сучасного комплексу з перероблювання сміття. Відходи будуть використані повторно завдяки утворенню з них так званого RDF-палива, яке можна буде використовувати для промислових об’єктів. Це дасть змогу зробити бізнес із перероблювання сміття економічно привабливим", — зазначив Мальований.
Нагадаємо, що торік через неправильне поводження з промисловим і побутовим сміттям українці завдали довкіллю збитків на 100 мільйонів гривень. Найзасміченішими областями виявилися Харківська та Херсонська.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, львівська ОДА склала перелік підприємств, які були основними забруднювачами довкілля в області за ІV квартал 2020 року.