Після війни для України питання забезпечення країни чистим повітрям буде пріоритетним, разом з очищенням води та землі, зокрема контроль та обмеження викидів від транспорту та промисловості.
Також при відновленні країни необхідне правильне міське планування та використання "чистих" технологій та альтернативних джерел енергії, повідомляє депутат Київської міськради VIII скликання Костянтин Яловий у Facebook.
Він зазначив, що ще до повномасштабного вторгнення неодноразово обговорювалися питання про необхідність зниження викидів від транспорту та промисловості. Наразі до них додались ще й проблеми воєнного часу.
За даними Міндовкілля, з 24 лютого рф здійснила близько 30 ракетних ударів по українських нафтобазах. Окрім того, бойові дії різної інтенсивності велися на майже 3 млн га лісів, що призвело до збільшення площ лісових пожеж у 25 разів (порівняно з аналогічним періодом 2021 року).
Так, при згорянні одного гектара лісу, шкода від викидів забруднюючих речовин у повітря може складати понад 1,3 млн гривень.
“За півроку забруднення повітря в нашій країні оцінюють в майже 823 млрд гривень. А враховуючи, що природа не має кордонів, забруднення повітря в Україні має негативні наслідки і для всіх сусідніх з нами країн”, – зазначив Яловий.
Він також наголосив, що за даними екологів, кількість передчасних смертей, викликаних забрудненням повітря, до 2050 року може збільшитися на 50%. І кожний згаяний рік екологізації лише погіршуватиме цей прогноз.
Нагадаємо, докторка географічних наук Світлана Бойченко заявила, що війна в Україні призводить до метеорологічних, погодних та кліматичних змін, а від забруднення постраждають і інші країни, зокрема росія та білорусь.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, попередня оцінка впливу війни в Україні на екологічну обстановку показала, що війна в буквальному значенні токсична, а наступні покоління житимуть "із токсичною спадщиною".