Назвали найекологічніший водень для палива shutterstock

Назвали найекологічніший водень для палива

Маргарита Толстих

Найекологічнішим виявилося паливо із "зеленого" водню, але його кількість обмежена та його продають за високою ціною

Лише 1% палива на основі водню можна назвати екологічним та безпечним для довкілля. Про це повідомляє видання "Коммерсантъ".

І це попри те, що зараз відомо як мінімум 5 типів водню, з якого виготовляють паливо. Усе через те, що при виробництві палива на основі цієї речовини залишається вуглецевий слід.

Так званий "сірий водень" становить більшість на нашій планеті - 75%. Аби його отримати, природний газ нагрівають і змішують з парою. Під час цієї реакції виділяється велика кількість СО2.

"Бурий" водню існує усього 20%. Він не такий поширений, як перший тип. Але так само як і "сірий" водень шкодить природі.

"Блакитний" водень отримують з природного газу або вугілля, але з захопленням шкідливих викидів. Цей метод теж наражається на критику експертів через те, що СО2 потрібно утилізувати. А це знижує економічну доцільність енергетичної галузі.

Щоб отримати "бірюзовий" водень, природний газ нагрівають до 900 ° С у вакуумі. Побічний продукт - твердий вуглець, який можна використовувати в промисловості й легко утилізувати.

"Зелений" водень - це найекологічніша речовина для палива. Його добувають за допомогою електролізу - поділу води на водень і кисень за допомогою подачі електрики. Цей вид палива найдорожчий.

Як писала ЕкоПолітика раніше, Siemens та ДТЕК домовились виробляти водневе паливо у Маріуполі. Попередньо, "зелена" угода укладається в обмін на добудову "Північного потоку".

Читайте також
Австралія інвестує $92 мільйонів у будівництво потужного центру зеленого водню
Австралія інвестує $92 мільйонів у будівництво потужного центру зеленого водню

Центр введуть в експлуатацію орієнтовно у середині 2028 року

США випробують водневу технологію скорочення металургійних викидів на 90%
США випробують водневу технологію скорочення металургійних викидів на 90%

Фінансування виділили в рамках масштабної програми декарбонізації промисловості на $171 мільйон