Найбільший металургійний завод Німеччини шукає постачальника 151 тисячі тонн водню shutterstock

Найбільший металургійний завод Німеччини шукає постачальника 151 тисячі тонн водню

Катерина Бєлоусова

Для виробництва зеленої сталі знадобиться приблизно 1,5 ГВт електролізерів

У Німеччині металургійна компанія Thyssenkrupp Steel Europe оголосила тендер на постачання до 151 000 тонн зеленого або блакитного водню до 2036 року для свого найбільшого в країні заводу у Дуйсбурзі.

Компанія планує укласти десятирічний контракт з постачання 104 000 тонн водню у 2028 році з поступовим збільшенням до 151 000 тонн у 2036-2037 роках, повідомляє Hydrogen Insight.

Зазначається, що до 2028 року завод працюватиме на природному газі, який до 2037 року буде частиною суміші. Потужності для виробництва 2,5 млн тонн заліза прямого відновлення (DRI) на рік планують добудувати до 2026 року. 

У матеріалі розповіли, що для виробництва зеленої сталі знадобиться приблизно 1,5 ГВт електролізерів і, ймовірно, 3 ГВт нової відновлюваної енергії. Водень буде доставлятися через заплановану національну мережу водневих трубопроводів. 

У компанії додали, що для роботи заводу виключно на зеленому водні знадобиться електроенергія від 500 вітряних турбін. Однак потужність цих турбін не уточнили.

Зазначається, що для Європи водневий тендер Thyssenkrupp Steel стане другим після ініціативи французького нафтового гіганта TotalEnergies.

"Як постачальник водню для Thyssenkrupp Steel, ви будете супроводжувати один із найбільших у світі проєктів декарбонізації та одну з найзначніших корпоративних трансформацій у Німеччині з початку індустріалізації”, – звернулися в компанії до потенційних заявників.

В заяві додали, що Thyssenkrupp Steel допоможе розвивати водневу економіку ЄС та необхідну інфраструктуру, що створить мільйони нових робочих місць.

Нагадаємо, інвестиційний водневий фонд Hy24 інвестує €13 мільйонів у розвиток норвезького постачальника водневих систем Hexagon Purus.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження німецької консалтингової компанії Roland Berger показало, до 2030 року річне світове виробництво водню зросте до 110 мільйонів метричних тонн та, ймовірно, до 240 Мт до 2040. До 2030 року потужності сягнуть п'ятої частини від необхідних для обмеження потепління до 1,5°C.

Читайте також
США витратить $750 мільйонів на виробництво зеленого водню
США витратить $750 мільйонів на виробництво зеленого водню

Це допоможе досягти мети щодо зменшення вартість виробництва зеленого водню до $1 за кілограм

Австралія інвестує $92 мільйонів у будівництво потужного центру зеленого водню
Австралія інвестує $92 мільйонів у будівництво потужного центру зеленого водню

Центр введуть в експлуатацію орієнтовно у середині 2028 року

США випробують водневу технологію скорочення металургійних викидів на 90%
США випробують водневу технологію скорочення металургійних викидів на 90%

Фінансування виділили в рамках масштабної програми декарбонізації промисловості на $171 мільйон