ЕкоПолітика зібрала для своїх читачів 5 найбільш значних випадків шкоди довкіллю, про які пресслужби прокуратур, а також підрозділи Державної екологічної інспекції України інформували протягом тижня – з 30 листопада по 6 грудня.
1. Прокурори Знам’янської окружної прокуратури повідомили про підозру директорці одного з комунальних підприємств Кропивницького району за фактом забруднення та псування земель речовинами та відходами, які створили небезпеку для життя та здоров’я людей і довкілля (ч. 1 ст. 239 КК України).
З 2018 по 2023 рік підприємство, яке займається вивезенням сміття та благоустроєм селища, систематично засмічувало та забруднювало земельну ділянку, на якій воно розташоване.
Експертиза встановила, що земельна ділянка площею 61717 кв. м забруднена сульфатами, фосфором, хлоридами, амонієм та нітратами, а довкіллю завдано збитків на суму понад 180 млн грн.
2. Фахівці екоінспекції Столичного округу розрахували збитки та пред’явили претензію Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику на суму понад 5,6 млн грн за сінокосіння на території Розсохівського природоохоронного науково-дослідного відділення цього заповідника.
3. Екоінспектори Центрального округу обчислили збитки через незаконний вилов риби невстановленими особами в акваторії Кременчуцького водосховища в межах заказника "Сулинський" на території Полтавської області. Їх розмір склав майже 2,5 млн грн.
4. У Тернопільській області комунальне підприємство "Міськводгосп" Кременецької міської ради отримало претензію від екоінспекції на суму понад 1,3 млн грн за понаднормові скиди забруднюючих речовин у р. Іква з перевищенням встановлених нормативів гранично допустимих скидів.
5. На Прикарпатті прокурори передали до суду справу депутата з селища Верховина, якого обвинувачують у забрудненні земель на понад 500 тис. грн.
Фігурант є начальником комунального підприємства. Він надавав розпорядження підлеглим періодично складувати відходи на земельній ділянці на території підприємства. Це призвело до її забруднення шкідливими речовинами – барієм, нікелем, миш’яком, хромом, марганцем, сульфатами та нітратами.
При цьому обвинувачений не вжив необхідних заходів для усунення цих порушень. Місцеві жителі скаржилися, що стихійне сміттєзвалище розповсюджує жахливий сморід, а отруйні речовини з нього потрапляють у річку Чорний Черемош.
Нагадаємо, інформацію про найсуттєвіші екологічні порушення за попередній тиждень ви можете прочитати у нашому дайджесті за 23-29 листопада.