Найбільші порушення в екосфері за 23-29 листопада. Дайджест facebook.com/dei.zt.ua

Найбільші порушення в екосфері за 23-29 листопада. Дайджест

Ганна Велика

Цього разу відзначилися дві сільські ради зі стихійними сміттєзвалищами на своїй території та підприємство, яке змусили відшкодувати збитки довкіллю на понад 11 млн грн

Журналісти ЕкоПолітики зібрали для своїх читачів 6 найбільш значних справ про шкоду довкіллю, про які стало відомо протягом тижня – з 23 по 29 листопада. Інформацію щодо них оприлюднювали пресслужби прокуратур, а також підрозділи Державної екологічної інспекції України.

1. Виробничий кооператив "Екологія", який займається захороненням твердих побутових відходів на полігоні біля села Абрикосове у Білгород-Дністровському районі Одеської області, має сплатити у держбюджет понад 11,3 млн грн шкоди через забруднення земельних ресурсів. Таке рішення прийняв Господарський суд Одеської області. Підприємство не обладнало свій полігон системою вилучення та знешкодження фільтрату і відмовлялося добровільно відшкодувати заподіяні збитки.

2. Екоінспектори Поліського округу розрахували збитки на суму 8 млн 463 тис. грн за загибель водних біоресурсів на озері Козуба на території КП "Зеленбуд" у Житомирі.

3. Піщанська сільська рада отримала претензію від екоінспекції Центрального округу за несанкціоноване сміттєзвалище на території с. Недогарки Кременчуцького району. Фахівці нарахували шкоду на суму майже 7 млн грн.

4. Держекоінспекція Поліського округу виявила незаконну вирубку приблизно 4 га дерев в околицях с. Видумка Пулинської громади Житомирської області. Екоінспектори з’ясували, що вирубані ділянки перебувають у приватній власності та частково в оренді. Вони викликали на місце слідчо-оперативну групу поліції. Відкрито кримінальне провадження.

5. Черкаська окружна прокуратура звернулася до суду, аби стягнути з однієї з сільських рад Черкаського району збитки довкіллю. Її голова не виконав припис екоінспекторів і не ліквідував несанкціоноване сміттєзвалище площею 1,5 га на підпорядкованій йому території. Загальний розмір шкоди, зумовленої засміченням та забрудненням земель, становить понад 1,6 млн грн.

6. Двох жителів Кам’янеччини, що у Тернопільській області, судитимуть за незаконний вилов риби, в тому числі й червонокнижних видів. У квітні цього року в нерестовий період обвинувачені без дозвільних документів виловили майже 600 одиниць риби та 55 раків з річки Жарнівка. Вони заподіяли шкоду на майже 1,3 млн грн рибному господарству України.

Нагадаємо, що про екологічні порушення за 16-22 листопада ви можете прочитати у нашому минулому дайджесті.

Читайте також
Найбільш значні екопорушення з 30 листопада по 6 грудня. Дайджест
Найбільш значні екопорушення з 30 листопада по 6 грудня. Дайджест

Резонансною стала справа комунального підприємства, яке 5 років поспіль систематично забруднювало землі

10 кращих фото української природи у фотоконкурсі "Вікі любить Землю 2024": що на них 
10 кращих фото української природи у фотоконкурсі "Вікі любить Землю 2024": що на них 

За кількістю завантажених робіт Україна посіла 2 місце серед 57 країн та територій, які брали участь у конкурсі

Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 16-22 листопада. Дайджест
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 16-22 листопада. Дайджест

Серед них – незаконний вилов риби, протиправні рубки та видобування підземних вод без дозволу

Найбільш значні правопорушення в екосфері за 9-15 листопада. Дайджест
Найбільш значні правопорушення в екосфері за 9-15 листопада. Дайджест

Серед них – незаконні рубки, забруднення земель та повітря