Нафтового гіганта Shell зобов'язали скоротити викиди CO2 на 45% Shutterstock

Нафтового гіганта Shell зобов'язали скоротити викиди CO2 на 45%

Олекса Франко

На думку юристів, суд Гааги створив правовий прецедент

Нафтогазовий гігант — британсько-нідерландська компанія Royal Dutch Shell — повинен скоротити викиди в атмосферу на 45% до 2030 року порівняно з показниками 2019-го

Це вперше в історії приватну компанію зобов’язали скоротити викиди двоокису вуглецю відповідно до Паризької угоди. Історичне рішення ухвалив нідерландський суд після позову групи екологічних організацій, повідомляє CNBC.

Згідно з нинішньою кліматичною стратегією Shell, до 2050 року компанія прагне стати бізнесом із нульовими викидами, а до 2035 року Shell поставила за мету скоротити викиди CO2 на 45% порівняно з рівнем 2016 року.

Однак Гаазький суд визнав цілі компанії недостатніми. За словами судді, Shell повинна дотримуватися всесвітньої угоди про те, що зниження викидів на 45% до 2030 року потрібно, щоб обмежити глобальне потепління. "Це стосується всього світу, а також Shell", — сказав суддя.

Така постанова, за словами юристів, створила прецедент для потенційних судових позовів щодо інших великих компаній, чия діяльність призводить до забруднення довкілля.

"Досі було неможливо притягнути до відповідальності корпорації", — сказав Пер де Рійк, експерт з політичних питань організації Friends of the Earth Netherlands, яка ініціювала судовий позов проти Shell. Випадок же передбачає, що тепер і приватні компанії нарівні з державами повинні дотримуватися мети Паризької кліматичної угоди.

Водночас концерн Shell заявив, що оскаржить це рішення суду.

Зазначимо, що судовий позов проти Shell подали сім екологічних організацій на чолі з нідерландським відділенням "Друзів Землі" (Friends of the Earth International) за підтримки 17 тисяч підданих королівства. Це перший випадок, коли активісти за допомогою суду намагаються схилити енергетичний концерн до зміни своєї стратегії. Після винесення судової постанови екологи заявили про "історичну перемогу".

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що французький виробник шин Michelin виготовлятиме екологічні шини з біомаси й переробленого пластику.

Читайте також
Викиди скорочуються у важких для зниження секторах, але не досягають нуля до 2050 року, – звіт
Викиди скорочуються у важких для зниження секторах, але не досягають нуля до 2050 року, – звіт

За поточними оцінками, ціни на продукцію з нульовим рівнем викидів вуглецю зростуть на 40-70%

Український виробник цементу знизив викиди СО2 до 578 кг на тонну продукції
Український виробник цементу знизив викиди СО2 до 578 кг на тонну продукції

Це черговий етап декарбонізації процесів виготовлення цементу, товарного бетону і залізобетонних виробів

Німеччина змінює два фундаментальних принципи схеми субсидування ВДЕ
Німеччина змінює два фундаментальних принципи схеми субсидування ВДЕ

Також вже є деталізований план будівництва резервних електростанцій

Країни ЄС йдуть у "хибному напрямку" при зниженні рівня вуглекислого газу, – ECNO
Країни ЄС йдуть у "хибному напрямку" при зниженні рівня вуглекислого газу, – ECNO

Аналітики впевнені, що для досягнення кліматичної мети зі скорочення викидів парникових газів потрібно подвоїти інвестиції у заходи “зеленого переходу”