НАБУ надало доступ до матеріалів справи нардепу Олександрові Юрченку та його помічнику, яких підозрюють в отриманні хабаря за "допомогу" із законопроєктом "Про побутові відходи".
Про це йдеться в повідомленні Національного антикорупційного бюро на офіційному сайті. Утім, прізвища за традицією не фігурують у тексті бюро.
Водночас у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомили, що в них удосталь зібраних під час досудового розслідування доказів для складання обвинувального акта та подальшого скерування його до суду.
Нагадаємо, що, за заявою НАБУ, депутат Юрченко брав участь у "злочинній схемі" та вимагав хабар у сумі $13 тисяч за внесення пропозицій до законопроєкту про управління відходами та надалі $200 тисяч для підкупу народних депутатів-членів комітету.
У вересні 2020 року НАБУ та САП повідомили про підозру чинному народному депутату в отриманні неправомірної вигоди з використанням законних повноважень. Дії нардепа кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України, а його посередника — ч. 5 ст. 27 та ч. 4 ст. 368 КК України. Зазначається, що посереднику в передачі неправомірної вигоди (неофіційному помічнику нардепа) НАБУ та САП повідомили про підозру 10 вересня 2020-го. Самому ж нардепу пізніше — 17 вересня, після підписання підозри генеральною прокуроркою.
"Влітку 2020 року Національне бюро отримало оперативну інформацію про існування організованої групи, учасники якої отримують неправомірну вигоду за використання законних повноважень народних депутатів України. Для встановлення усіх учасників злочинного угрупування та оперативного документування їхньої діяльності НАБУ розробило спеціальну операцію з розкриття злочинної діяльності організованої групи та включення до її складу детектива "під прикриттям"", — йдеться в повідомленні.
У межах зазначеної спецоперації детектив "під прикриттям" виконував роль представника іноземної промислової компанії. Познайомившись з одним з учасників угрупування, детектив повідомив йому, що умовою інвестування в Україну є ухвалення низки законодавчих ініціатив щодо надання підприємствам, які здійснюють утилізацію сміття, "зеленого тарифу" на продаж електроенергії та іншого нормативного регулювання діяльності підприємства.
За даними слідства, після цього учасник злочину познайомив детектива з народним депутатом України. Під час наступних зустрічей народний обранець і "висловив прохання передати йому через посередника неправомірну вигоду".
На початку серпня детектив "під прикриттям" передав першу частину неправомірної вигоди посереднику. 26-27 серпня співучасники планували отримати наступну частину коштів. Однак Національне бюро було вимушене припинити подальше виконання спеціального завдання оскільки учасники злочину були проінформовані про документування їхньої діяльності, одночасно змінивши абонентський номери операторів мобільного зв’язку та термінали мобільного зв’язку.
Розслідували кримінальне провадження із серпня 2020 року.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, головного екоінспектора Дніпра знову піймали на масштабній корупційній схемі.