На звалищі у Грибовичах розпочали дегазацію полігону

На звалищі у Грибовичах розпочали дегазацію полігону

Романа Слісар

Впродовж двох місяців на полігоні буритимуть свердловини і прокладатимуть труби для транспортування та подальшої утилізації метану

На Грибовицькому полігоні поблизу Львова розпочались роботи із дегазації.

Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті Львівської міської ради.

Як зазначається, облаштування станції дегазації відбувається у рамках технічної рекультивації, яка триває на звалищі. Роботи виконує компанія "Кліaр Енерджі".

"Передбачається, що станція запрацює до кінця року. На ній відбуватиметься переробка метану. У результаті генеруватиметься електроенергія. Наразі спеціалісти "Кліар Енерджі" приступили до буріння свердловин", – зявив директор ЛКП "Зелене місто" Святослав Євтушенко.

Також стало відомо, що станція дегазації на Грибовицькому полігоні стане 15-ою такою станцією, яку облаштовують спеціалісти "Кліар Енерджі".

Наразі такі станції облаштовані в Харкові, Хмельницькому, Білій Церкві, Івано-Франківську, Тернополі, Дніпрі, на найбільшому полігоні ТПВ України - Дальницьких кар'єрах (біля Одеси) та в інших містах України.

За словами головного інженера "Кліар Енерджі" Івана Самусенка, впродовж двох місяців на полігоні буритимуть свердловини і прокладатимуть труби.

"По них звалищний газ буде надходити на станцію дегазації. Вже у двигуні внутрішнього згорання доставлений із полігону метан утилізовуватиметься. Тим часом енергія, виділена при згоранні, буде спрямована на генерацію електрики. Планована потужність станції на Грибовицькому полігоні становитиме до 500 кВт\год", – розповів Самусенко.

Сума приватних інвестицій у проєкт перевищує 16 млн грн.

Як відомо, 30 травня минуло п'ять років із дня трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі біля Львова. Цього дня у 2016 році під завалами сміття загинули чотири людини — співробітник Львівського комунального підприємства "Збиранка" та троє рятувальників, які гасили масштабну пожежу, що виникла 28 травня.

ЕкоПолітика розповідала, куди вивозять сміття зі Львова після закриття горезвісного полігону ТПВ, що відбувається на звалищі та коли нарешті побудують обіцяний сміттєпереробний завод.

Читайте також
Стало відомо, де й коли в червні курсуватиме львівський екобус
Стало відомо, де й коли в червні курсуватиме львівський екобус

Здати небезпечні відходи у Львові можна буде тричі на тиждень: у п'ятницю, суботу та середу

Львівський атовець зі скандалом звільнився з Держгеонадр: у чому причина
Львівський атовець зі скандалом звільнився з Держгеонадр: у чому причина

На держслужбі львів'янин пропрацював дев'ять років, але вирішив піти