На Житомирщині знайшли незаконні вирубки дерев у лісгоспі facebook.com/wwfukraine/

На Житомирщині знайшли незаконні вирубки дерев у лісгоспі

Олекса Франко

Екологи наголосили, що не стоятимуть осторонь рубок у цінних лісах

У середу, 28 квітня, експерти WWF-Україна під час обстеження природних лісів державного підприємства "Народицький спецлісгосп" виявили незаконні вирубки дерев.

Про це повідомили на сторінці організації в соцмережі Facebook.

"Нині експерти виявили, що дві ділянки (кв. 103, вид.5 та кв. 104 вид.8) були частково вирубані. Вони постраждали внаслідок торішніх пожеж, однак, згідно із законодавством, рубки там заборонені", – йдеться в повідомленні.

Окрім того, у межах першої ділянки видано ще три лісорубних квитки цього року, тобто на цінній ділянці передбачаються подальші рубки.

Як розповідають представники організації, 2018 року в межах Закусилівського лісництва було виділено та погоджено лісовим господарством 9 ділянок природних лісів загальною площею 52 га.

"Природними є ліси, у яких локально й тимчасово проявився антропогенний вплив, але він не змінив суттєво лісову екосистему, тому вона здатна протягом короткого часу відновитися природним шляхом до стану пралісової", – пояснюють у WWF-Україна.

Відповідно до Лісового кодексу України, у межах таких ділянок забороняються всі види рубок, зокрема санітарні, рубки формування й оздоровлення лісів. Виняток становлять рубки догляду за лінійними об’єктами та вирубування окремих дерев під час гасіння пожеж.

В організації наголосили, що не стоятимуть осторонь рубок у цінних лісах. Саме тому експерти звернулися до "Народицького спецлісгоспу" щодо правомірності проведення рубок у межах лісових ділянок, які отримали статус природного лісу.

Також готують звернення до органу сертифікації FSC та Державної екологічної інспекції України.

"Щоб такі ситуації не траплялися надалі, пралісам, квазіпралісам та природним лісам потрібен найвищий природоохоронний статус пралісових пам'яток природи. Переходьте на сторінку та допоможіть захистити найцінніші ліси України!" – закликали в організації.

Раніше ЕкоПолітика розповідала, що WWF-Україна ідентифікувала майже 100 тисяч гектарів старовікових лісів у Карпатах і на Поліссі.

Читайте також
Війна завдала природі Житомирщини збитків на сотні мільйонів гривень
Війна завдала природі Житомирщини збитків на сотні мільйонів гривень

Пошкодження нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок" спричинило витік нафтопродуктів на земельну ділянку та у водойму

На Житомирщині у серпні заборонять ловити раків: що чекає на порушників
На Житомирщині у серпні заборонять ловити раків: що чекає на порушників

Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства

У Житомирі понад тисячу людей прибрало набережну в міському парку. Фото
У Житомирі понад тисячу людей прибрало набережну в міському парку. Фото

Це рекордна кількість людей, які взяли участь у міській толоці за весь час