У середу, 7 липня, близько 33 тисяч гектарів земель у Житомирській області, які незаконно використовували під сільське господарство, вивели з обігу через радіоактивне забруднення від аварії на Чорнобильській АЕС.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Державної екологічної інспекції (ДЕІ) України Андрій Мальований.
За його словами, Держекоінспекція ініціювала комплексну експертизу земель зони безумовного відселення на Житомирщині спільно з Державним агентством України з управління зоною відчуження та Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Після вибуху на ЧАЕС на ці землі, наголосив чиновник, законодавством встановлено заборону на використання під сільське господарство. Це означає, що ці поля на Житомирщині, 33 тисячі гектарів, визнано небезпечними. Тут не можна ні селитися, ні пасти худобу, ні вирощувати городину.
Зокрема, вирощування продукції на забруднених радіацією полях становить величезну небезпеку для людей, які потім вживатимуть такі продукти. У них може міститися цезій і стронцій, який накопичується в організмі та спричиняє численні захворювання.
"Проведення масштабного дослідження ґрунтів, які тривалий час незаконно використовувались для землеробства, дасть можливість оцінити ймовірну загрозу. У разі відсутності перевищень забруднювальних речовин окремі землі можуть бути виведені із зони безумовного відселення. Відповідно, тергромади зможуть законно та безпечно використовувати землю", — резюмував Мальований.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в Житомирській області на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, ведуть незаконну сільськогосподарську діяльність.