На Закарпатті вирубали дерев на 50 млн грн: екопрокуратура знайшла винуватців shutterstock

На Закарпатті вирубали дерев на 50 млн грн: екопрокуратура знайшла винуватців

Катерина Бєлоусова

Лісівники не вжили достатньо заходів для збереження дерев на ввіреній їм території

Спеціалізована екологічна прокуратура Закарпатської області повідомила про підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, двом ексслужбовців Іршавського лісгоспу.

У 2020-2021 роках вони допустили незаконні масові рубки дерев, що завдало збитків на понад 50 мільйонів гривень, повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Зазначається, що колишні головний лісничий та начальник лісогосподарської дільниці не вжили достатньо заходів для збереження лісових насаджень на ввіреній їм території. Їх підозрюють за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України.

В повідомленні підкреслили, що досудове розслідування здійснює теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, спільно з оперативним підрозділом ДБР та управлінням стратегічних розслідувань у Закарпатській області департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції.

Нагадаємо, на Київщині поліція викрила масштабну схему нелегальної вирубки і збуту деревини, збитки від якої сягнули 4 мільйонів гривень. Група з 9 зловмисників, до складу якої входили і посадові особи, працювала у двох районах області.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Господарський суд Закарпатської області вирішив стягнути зі Свалявського лісгоспу понад 889 тисяч гривень за незаконну рубку дерев.

Читайте також
Як обрати новорічну ялинку без шкоди для природи
Як обрати новорічну ялинку без шкоди для природи

Цього року до свят у лісгоспах планують заготовити близько 200 тис. дерев

На Запоріжжі судитимуть озброєне злочинне угруповання “чорних лісорубів” 
На Запоріжжі судитимуть озброєне злочинне угруповання “чорних лісорубів” 

Майже півтора року вони знищували захисні насадження на території Запорізького району

“Парк у Роздолі цінніший за палац”, – іноземні арбористи
“Парк у Роздолі цінніший за палац”, – іноземні арбористи

Обстеження дерев пам’ятки садово-паркового мистецтва профінансував Фонд Семена Обломея, загиблого українського захисника, який мріяв стати арбористом та доглядати за деревами в містах України