На Закарпатті хочуть на 80% збільшити суцільні рубки лісу

На Закарпатті хочуть на 80% збільшити суцільні рубки лісу

Катерина Бєлоусова

Зрубати планують зокрема двохсотрічні дерева та праліси

На Закарпатті Ясінянський лісгосп у менеджмент-плані на наступні 10 років запланував збільшити щорічний обсяг рубок головного користування на 45%, з яких 80% – суцільні.

Запланований щорічний обсяг сягатиме 108 тисяч м3, що на 55% більш ніж у попередньому десятирічному плані, повідомляє “Українська природоохоронна група” у Facebook.

Зазначається що суцільні рубки заплановані й у мішаних ялинових лісах, що прямо суперечить чинним правилам рубок.

Екоактивісти розповіли, що більша частина рубок – санітарні, зокрема у старовікових лісах. Зокрема, зрубати планують 172-річні дерева , тобто залишки найбільш цінних карпатських лісів, яких і так майже не залишилося.

Вони наголосили, що рубки планують здійснювати й в пралісах, де вони заборонені.

“Частина протиерозійних лісів загадково перетворилися в ліси експлуатаційні. Тобто під час лісовпорядкування Ясінянський лісгосп вирішив, що частину лісів, які раніше мали запобігати селям, паводкам та лавинам, можна перекваліфікувати в ліси практично без обмежень на рубки”, – підкреслили автори.

Екоактивісти припустили, що у публічному доступі новий менеджмент-план з’явився в останній момент, хоч це й порушення закону.

Зазначається, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів ще не погодило цей менеджмент-план. Активісти УПГ звернулися до міністерства з цього приводу.

Автори підкреслили, що Ясінянський лісгосп – лише один з багатьох в Українських Карпатах. Є ризики, що в інших лісгоспах схожі плани.

Нагадаємо, народна депутатка та членкиня Тимчасової слідчої комісії щодо незаконної вирубки лісів в Закарпатській області Юлія Яцик запідозрила чиновників з обласної прокуратури в причетності до схем лісової мафії.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Національній комісії у справах ЮНЕСКО запропонували розглянути можливість внесення нового серійного транснаціонального об’єкта "Праліси та старовікові хвойні верхньогірні ліси Карпат" до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Читайте також
Активісти шукали незаконні рубки у Карпатах за вересень-жовтень 2024: що знайшли
Активісти шукали незаконні рубки у Карпатах за вересень-жовтень 2024: що знайшли

Моніторинг проводився за супутниковими знімками Santinel-2

Через 3 роки депутати знову взялися за законопроєкт № 4197-д “Про ринок деревини”
Через 3 роки депутати знову взялися за законопроєкт № 4197-д “Про ринок деревини”

З кінця 2021 року документ готують до другого читання, але у січні планують подати до парламенту