На Закарпатті 4 посадовці лісової галузі завдали збитків довкіллю на 11 млн грн shutterstock

На Закарпатті 4 посадовці лісової галузі завдали збитків довкіллю на 11 млн грн

Ганна Велика

Вони постануть перед судом

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) направили до суду обвинувачення щодо колишніх головного лісничого, інженера держпідприємства "Хустське лісове дослідне господарство", начальника відділу Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, а також начальниці відділення Ужанського Національного природного парку, через недбалість яких було незаконно зрубано дерев на понад 11 млн грн.

Про це інформує ДБР.

Інженер-керівник господарства недбало поставився до своїх обов’язків, неналежно оглянув ділянки й неправильно відвів території під санітарні рубки. Головний лісничий, який мав перевірити правильність відведених ділянок, цього також не зробив.

Недбало поставився до своїх обов'язків і начальник відділу обласного управління лісового та мисливського господарства. Він підписав лісорубний квиток на проведення суцільно-санітарних рубок на території, де можна проводити лише вибіркові рубки.

Збитки довкіллю через такі дії посадовців склали понад 10,5 млн грн. Усі троє чоловіків вже звільнені з посад. Заявлено цивільний позов на відшкодування завданих збитків.

Начальниця відділення Ужанського Національного природного парку не забезпечила перевірку стану охорони лісу, не здійснила заходів із попередження незаконних рубок, через що на ввіреній їй території незаконно зрубали 119 дерев. Це спричинило збитки довкіллю на понад пів мільйона гривень. Посадовицю також звільнили із займаної посади.

Усіх 4 фігурантів обвинувачують у службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Днями ЕкоПолітика розповідала, що правоохоронці викрили організовану злочинну групу, яка за сприяння посадовців незаконно вирубала дерев на 7 млн грн на території Маневицького та Колківського лісових господарств, що на Волині.

Читайте також