Злочинна група на Волині нарубала лісу на мільйони гривень

Злочинна група на Волині нарубала лісу на мільйони гривень

Ганна Велика

Ділкам “світить” до 7 років за ґратами 

Правоохоронці викрили організовану злочинну групу, яка за сприяння посадовців незаконно вирубала дерев на 7 млн грн на території Маневицького та Колківського лісових господарств, що на Волині.

Про це повідомили у Державному бюро розслідувань (ДБР).

Ініціатором оборудки виступив власник деревообробного підприємства. Як співучасників, він залучив водія, трьох лісничих лісгоспів, один з яких нині очолює підприємство на Рівненщині.

Посадовці лісових господарств підбирали ділянки та під виглядом законних робіт вирубували значно більше деревини, аніж було передбачено дозволами. Такі незаконні рубки тривали з липня по грудень 2023 року.

Лише з вересня по листопад на території лісництв вони зрубали 337 сосен. Збитки довкіллю через протиправні дії ділків склали майже 4, 2 млн грн. Незаконно рубали також дуби та дерева інших цінних порід. Загальні збитки довкіллю інспектори оцінили у 7 млн грн.

Після знесення дерева перевозили на підприємство, обробляли й згодом продавали в Україні та за кордон.

Організатору та 4 учасникам групи ДБР повідомило про підозру у незаконній порубці дерев, вчиненій організованою групою (ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua

Щоб відшкодувати завдані державі збитки, суд за клопотанням ДБР арештував деревину вартістю 1,2 млн грн та спецтехніку вартістю 5 млн грн.

Як вже неодноразово писала ЕкоПолітика, очільників відомств та установ лісової галузі правоохоронці регулярно викривають на корупційних злочинах. Не принесла бажаного покращення й лісова реформа, яку Кабінет Міністрів України проводить вже понад рік. В її рамках ліквідували усі лісові господарства, а натомість створили державне підприємство "Ліси України". Компанія поглинула усі лісгоспи та перебрала собі їх право на користування лісами.

В середині червня вийшло розслідування проєкту BlackBox OSINT щодо діяльності колишнього голови Держлісагентства, а нині генерального директора державного підприємства "Ліси України" Юрія Болоховця. В ньому викривачі навели такі факти, які, на думку авторів, можуть свідчити про те, що він не тільки не бореться із корупцією та незаконними рубками в галузі, а й очолив їх.

Читайте також
Викрито посадовців зони відчуження ЧАЕС, що користувалися спецавто для власних потреб
Викрито посадовців зони відчуження ЧАЕС, що користувалися спецавто для власних потреб

Їх вже звинувачували в інших порушеннях із корупційною складовою за результатами перевірок державних аудиторів

ДП “Ліси України” купує вже 142-гу автівку за пів року, – нардеп Железняк
ДП “Ліси України” купує вже 142-гу автівку за пів року, – нардеп Железняк

Головне лісовпорядне підприємство країни потрапило у рубрику народного обранця з хештегом #дивнізакупівлі

Активісти вимагають не допустити вирубку одних із найцінніших заплавних лісів України
Активісти вимагають не допустити вирубку одних із найцінніших заплавних лісів України

Вони розташовані на Закарпатті у заплаві річки Боржава