На Одещині на узбережжя національного природного парку "Тузлівські лимани" Чорне море викинуло понад 100 тисяч морських кротів (рідкісних ракоподібних тварин).
До 2021 року морські кроти були занесені до Червоної книги України, проте їх виключили зі списку з невідомих причин, повідомляє еколог нацпарку "Тузлівські лимани" Іван Русєв у Facebook.
Він розповів, що ці тварини живуть на дні на глибині від 0,5 до 15 метрів. Морські кроти риють U-подібні нори довжиною до 80 см в яких і живуть. Вони харчуються дрібними донними організмами та біологічним пилом – детритом.
Русєв зазначив, що вночі морські кроти залишають нору у пошуках їжі, через що під час шторму їх може викидати на беріг. Напередодні на Одещині як раз стався потужний шторм.
Еколог розповів, що викинуті на узбережжя морські кроти стають їжею для багатьох тварин, зокрема кульонів, шакалів тощо.
“Тільки на 1 км пляжу природоохоронці нарахували близько 40 великих кульонів, які харчувалися морськими кротами”, – написав він.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Одещині в акваторії Чорного моря поблизу національного природного парку "Тузлівські лимани" науковці та місцеві жителі помітили дельфінів, які вимушено залишилися на зимівлю через війну.