На острові Тайвань у місті Тайбей підходить до завершення будівництво унікального хмарочоса. Спіралеподібна будівля у вигляді нитки ДНК буде здатна поглинати до 130 тонн вуглекислого газу.
За реалізацію проєкту взялося архітектурне бюро Vincent Callebaut Architectures, пише Designboom .
На кожному поверсі хмарочоса висадять кущі й дерева, у результаті будинок "зможе поглинати" вуглекислий газ і шкідливі викиди. Усього в екохмарочосі висадять близько 23 тисяч дерев.
Будівля отримала назву "Tao zhu yin yuan", що в перекладі означає "Вертикальний ліс". За розроблення ландшафту відповідає компанія із Сан-Франциско - SWA.
Уже стартувало внутрішнє оздоблення приміщень: висаджують сади і будують декоративні водоспади. Комплекс планують ввести в експлуатацію в кінці 2021 року.
Житловий комплекс має поворот на 90 градусів. Це гарантує жителям панорамний краєвид на горизонт і на знамениту башту Taipei 101, яку 2003 року визнали однією з найвищих у світі.
Водночас для будівництва застосовувалися тільки екологічно чисті матеріали, а перевагу віддали тим, які отримані в результаті вторинної переробки.
Будівля обладнана системою для протистояння землетрусів, а нерухоме центральне ядро, яке містить вертикальну циркуляцію, розділяє корпус на кожному поверсі.
Крім того, у комплексі закладена система збору дощової води, яка потім використовується для функціонування приміщень. Також там розміщено сонячні батареї, а органічні відходи будуть перероблятися в компост.
Як повідомляла ЕкоПолітика, Великобританія планує запустити поїзди, що працюють на відходах і викинутих продуктах харчування.