На Сумщині розкрили масштабну лісову схему на 11 мільйонів гривень

На Сумщині розкрили масштабну лісову схему на 11 мільйонів гривень

Катерина Бєлоусова

Фігурантам загрожує до 6 років позбавлення волі

На Сумщині повідомили про підозру семи керівникам агролісгоспів та ексзаступнику генерального директора обласного комунального підприємства "Сумиоблагроліс" за продаж лісу на 11 мільйонів гривень.

Вони продавали деревину не через законні товарні біржі, а напряму через укладення договорів із певними підприємцями за цінами, нижче ринкових, повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

Зазначається, що над справою працювали працівники ДБР спільно зі Службою безпеки України. 

“На продаж йшли в основному цінні породи дерев: дуб, сосна, вільха та інші. За попередньою інформацією, від такої торгівлі лісом держава недоотримала майже 11 млн гривень”, – йдеться у повідомленні.

У пресслужбі розповіли, що під час обшуків вдома та робочих кабінетах фігурантів виявили 3,5 мільйона гривень готівкою у різній валюті. Перевіряється інформація що ці кошти були отримані в якості "відкатів" за торгівлю деревами.

Зазначається, що керівників агролісгоспів підозрюють в умисному, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої фізичної або юридичної особи використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України). А екскерівника "Сумиоблагролісу", через те, що не проконтролював дії підлеглих, підозрють у службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України). Їм загрожує до 6 років позбавлення волі.

У ДБР додали, що наразі вирішують питання щодо обрання запобіжних заходів, а також повного відшкодування завданих збитків.

Нагадаємо, на Сумщині поліцейські викрили злочинну групу з посадовців та працівників комерційних структур, які налагодили корупційну схему продажу необлікованої деревини, зокрема за кордон.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру одному з колишніх керівників Могилів-Подільського лісгоспу на Вінниччині, який незаконно підписав документи на вирубку понад 10 тисяч дерев.

Читайте також
Активісти шукали незаконні рубки у Карпатах за вересень-жовтень 2024: що знайшли
Активісти шукали незаконні рубки у Карпатах за вересень-жовтень 2024: що знайшли

Моніторинг проводився за супутниковими знімками Santinel-2

Через 3 роки депутати знову взялися за законопроєкт № 4197-д “Про ринок деревини”
Через 3 роки депутати знову взялися за законопроєкт № 4197-д “Про ринок деревини”

З кінця 2021 року документ готують до другого читання, але у січні планують подати до парламенту