На Сумщині на ставу в села Білокопитове Шосткинського району десятки браконьєрів ловили рибу острогами.
Через низький рівень кисня у воді риба концентрувалася біля поодиноких лунок, де на неї чекали рибалки, повідомляє Держекоінспекція у Facebook.
Порушення виявила рейдова група у складі працівників ДЕІ та громадських інспекторів з охорони довкілля.
“Порушників не зупинило навіть те, що неподалік від водойми у с. Студенок розташовується застава прикордонників, до обов’язків яких входить охорона об’єктів тваринного світу у межах прикордонної зони”, – обурюється ДЕІ.
Затримати вдалося тільки одного з кількох десятків браконьєрів, а інші встигли швидко покинути місце навіть залишивши на кризі 5 острогів.
Зі ставу відібрали проби води, які показали, що вміст розчиненого кисню втричі менше за допустимий мінімум і становить лише 2,1 мгО2/дм3.
Щоб запобігти задусі в Шосткинському районі відібрали проби води й з інших водойм.
Лабораторні аналізи показали, що у річці Обеста в районі с. Соснівка та річки Клевень в межах с. Черневе вода достатньо насичена киснем. Проте, у торфокар’єрах сіл Заруцьке, Іоніне, Соснівка, а також в озера Некрасовому спостерігається знижений рівень розчиненого кисню у 2-4 рази, що може призводити до загибелі водних біоресурсів.
Тому протягом вихідних на водоймах ДЕІ разом з громадськими інспекторами та працівниками Шалигінського лісництва прорубували лунки та вкривали їх очеретом.
“Звертаємось до органів місцевого самоврядування, рибалок та усіх небайдужих громадян з проханням долучитися до порятунку водойм від задухи! Здійснення аерації шляхом буріння ополонок, механічного переміщення або перекачування води, розчищення льоду від снігу тощо допоможуть мешканцям водойм вижити під кригою”, – закликають в матеріалі.
Нагадаємо, постійні відлиги спричинили мор риби у Рівному.
Як Повідомляла ЕкоПолітика раніше, мор тарані у Південному Бузі: активісти підозрюють браконьєрів.