На Рівненщині відновлять понівечені видобутком бурштину ліси

На Рівненщині відновлять понівечені видобутком бурштину ліси facebook.com/profile.php?id=100089074224116
Катерина Бєлоусова

В області наразі проводять детальний моніторинг пошкоджених видобутком бурштину лісів

На Рівненщині у Володимирецькій громаді висадили 180 тисяч саджанців сосни та берези на ділянці підприємства "Сонячне ремесло" з легального видобутку бурштину.

В регіоні планують відновлювати ліси і на ділянках, що були пошкоджені через незаконний видобуток каміння, повідомляє Поліський лісовий офіс у Facebook.

Голова Рівненської військової адміністрації Віталій Коваль розповів, що в регіоні у 2021 році вже відновили аналогічну ділянку. На ній прижилося 98% молодих дерев.

“Це гарний приклад, коли бізнес, який має всі дозволи та документи, платить податки і створює нові робочі місця, ще й піклується про екологію разом із небайдужими людьми", - сказав він.

Директор Поліського лісового офісу Олександр Кватирко розповів, що в області наразі проводять детальний моніторинг пошкоджених площ держлісфонду, які сягають 4,5 тисячі гектарів. Частково на цих ділянках вже відбулося природне відновлення. Є площі, де можливо провести мінералізацію ґрунту і висадити новий ліс. Однак є ділянки, де глибина ушкодження ґрунту досить значна.

Він додав, що план подальших дій будуть розробляти точково для кожної окремої ділянки.

Нагадаємо, на межі Рівненського природного заповідника планують розпочати видобуток бурштину на ділянці найбільших болотних масивів України Сира Погоня. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів погодило виставлення ділянки на торги, хоча раніше погодило заповідання цієї території.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Рівненщині поліціянти виявили у водія пікапа 42 кілограми бурштину на $3 тисячі, за орієнтовними цінами "чорного" ринку.

Читайте також
Масштабні порушення висновку ОВД: екоінспектори перевірили Негребівський кар’єр
Масштабні порушення висновку ОВД: екоінспектори перевірили Негребівський кар’єр

Люди скаржилися на вирубку здорового лісу та втрату питної води в громаді

Зарплати у 1,5 млн та 5+ млн премії: скільки заробляють директори в ДП "Ліси України"
Зарплати у 1,5 млн та 5+ млн премії: скільки заробляють директори в ДП "Ліси України"

Директори департаментів отримали у понад 10 разів більше за прем’єр-міністерку України

На північному кордоні з рф палає 2400 га лісу. Гасіння неможливе через обстріли
На північному кордоні з рф палає 2400 га лісу. Гасіння неможливе через обстріли

Техніці лісівників доводиться працювати під прикриттям РЕБ, щоб уникнути ударів ворожих дронів

Лісову пожежу на Закарпатті локалізували. Вогонь підсилила аномальна посуха
Лісову пожежу на Закарпатті локалізували. Вогонь підсилила аномальна посуха

Стихія охопила близько 75 га території. Вогонь доводилося тушити навіть з авіації