На Рівненщині хочуть запустити масштабний видобуток бурштину поблизу заповідника facebook.com/UkrainianNatureConservationGroup

На Рівненщині хочуть запустити масштабний видобуток бурштину поблизу заповідника

Катерина Бєлоусова

Міндовкілля погодило виставлення ділянки на торги, хоча раніше погодило заповідання цієї території

На межі Рівненського природного заповідника планують розпочати видобуток бурштину на ділянці найбільших болотних масивів України Сира Погоня.

Спецдозвіл на видобуток на площі 562,8 гектара продали в системі "Прозорро.Продажі" у березні 2023 року, повідомляє “Українська природоохоронна група” у Facebook.

Зазначається, що промисловий видобуток бурштину вимагає масштабного осушення та зняття верхнього шару ґрунту на значній ділянці. Це знищить екосистему болота.

Екоактивісти наголосили, що аукціон став можливим завдяки позиції Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, яке 15 листопада 2022 року погодило виставлення ділянки на торги.

“Закон дозволяє міністерству встановлювати умови надання надр в користування, але його фахівці звели свою роль лише до перевірки входження ділянки в межі природно-заповідного фонду”, – йдеться у повідомленні.

Автори підкреслили, що Міндовкілля два роки тому погодило клопотання про розширення Рівненського природного заповідника на територію де тепер планують видобувати бурштин. Відомство має достовірну інформацію щодо наявності на ділянці червонокнижних видів та охоронюваних Бернською конвенцією оселищ. Видобуток бурштину знищить рідкісну природу.

Вони додали, що це не перший випадок. На цьому ж болоті, проте далі від заповідника, була продана ще одна ділянка, площею 516,43 га.

Щоб захистити природу екоактивісти пропонують Міндовкіллю:

  • визнати діяльність з видобутку недопустимою під час проведення процедури з оцінки впливу на довкілля;
  • переглянути підхід щодо погодження видобутку корисних копалин на ділянках з високим рівнем біорізноманіття;
  • зробити процедуру видачі дозволів на видобуток корисних копалин більш екологічною, а саме заборонити видобуток на територіях, перспективних для заповідання та збережених в природному стані.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Київщині у Васильківській громаді хочуть збудувати асфальтний завод біля новоствореного заказника “Казковий яр”. Проте найбільш популярна та мальовнича частина яру “Мисливські угіддя”, які в соцмережах і назвали “Казковим яром” не увійшла до природоохоронної зони та може стати санітарною зоною нового підприємства.

Читайте також
Посадовця судитимуть за більш ніж 100-мільйонні збитки, завдані Полтавській громаді
Посадовця судитимуть за більш ніж 100-мільйонні збитки, завдані Полтавській громаді

Йому загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років

Екологи попередили про систематичні проблеми з дозволами на надрокористування
Екологи попередили про систематичні проблеми з дозволами на надрокористування

Виявилося, що іноді вони загрожують стабільному водопостачанню для сотень тисяч українців

Міндовкілля погодило знищення лісу для видобутку бурштину на Рівненщині, – екологи УПГ
Міндовкілля погодило знищення лісу для видобутку бурштину на Рівненщині, – екологи УПГ

Екоактивісти вже готують звернення до міністерства з цього питання

Агрофірма з Житомирщини попалася на незаконному видобутку піску на майже 5 млн грн
Агрофірма з Житомирщини попалася на незаконному видобутку піску на майже 5 млн грн

Її голова уклав із підрядником договір для видобування піску у промислових масштабах під виглядом розчищення і поглиблення дна водойми