На популярному курорті Одещини нечистоти зливають просто в море Вікіпедія

На популярному курорті Одещини нечистоти зливають просто в море

Зоряна Бердник

У Держекоінспекції ситуацію назвали "плачевною"

У курортній Затоці Білгород-Дністровського району (Одеська обл.) більшість нечистот скидають прямо в Чорне море.

Тільки п'ята частина всіх стічних вод проходить очищення перед скиданням у море та лиман. Про це розповів голова Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу Віталій Караулов, передає видання "УСИ".

"У Затоці плачевна ситуація. За нашою інформацією, тільки 20% нечистот надходять на очисні споруди і, відповідно, проходять необхідну процедуру очищення", — заявив Караулов.

Він наголосив, що цього курортного сезону екоінспекція має намір узяти ситуацію в Затоці під особливий контроль: тут буде організовано цілодобовий пост спостереження, на якому чергуватимуть інспектори.

Як відомо, каналізацію Затоки спроєктували ще в 1970-х роках, а оновили — у 1990-х. Нині ж Затока значно збільшилася, і обсяг нечистот усемеро більший, ніж пропускна здатність колектора. Тож система просто не справляється з таким навантаженням, а це означає, що в лиман і море скидаються неочищені стоки.

"Дійсно, кількість очисних споруд в селищі недостатня, а ті, що є, перебувають у жалюгідному стані. Заради справедливості треба сказати, що в Одесі ситуація ще гірша. У Верховній Раді вже зареєстровано проєкт закону № 3091-1 про державний екологічний контроль, який посилює відповідальність за забруднення морської води каналізаційними стоками з берега і баластними водами з моря", — додав керівник екоінспекції Південно-Західного округу.

Зазначається, що така ситуація склалася не тільки в Затоці, а й в інших населених пунктах регіону. Голова Нерубайської ОТГ Олег Мішаглі розповів, що, наприклад, жителі Усатівської та Нерубайської громад і зовсім зливають відходи в катакомби, чим значно шкодять екологічному стану на Хаджибейському лимані й у Чорному морі.

Додамо, що Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України постійно проводить перевірки якості морської води в Затоці та зазвичай дає сприятливі висновки. Однак екологи до них ставляться скептично.

“Говорімо відверто: вимоги до води, які є, дуже далекі від того, чого б хотілося. Це застарілі норми”, — зауважив ректор Одеського екологічного університету Сергій Степаненко.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що екологи заявили про безпрецедентне свавілля в "Тузлівських лиманах", де проводили будівельну діяльність.

Читайте також
В Одесі активіст прибрав сміття і висадив квіти: результат приголомшив
В Одесі активіст прибрав сміття і висадив квіти: результат приголомшив

Клумби розташовані в людному місці біля торгівельного центру

Мільйон медуз всіяв берег Чорного моря на Одещині. Фото
Мільйон медуз всіяв берег Чорного моря на Одещині. Фото

Разом із медузами хвилі винесли на берег різне сміття

За забруднення моря в Одесі власник танкера Delfi заплатить штраф
За забруднення моря в Одесі власник танкера Delfi заплатить штраф

Чорне море було забруднено нафтопродуктами

В Одесі висадили живопліт вздовж доріг і центрального парку
В Одесі висадили живопліт вздовж доріг і центрального парку

У містах живопліт краще очищає повітря ніж дерева і зберігає влітку прохолоду