На Львівщині загинуло чотири лебеді через хліб, яким їх годували люди suspilne.media

На Львівщині загинуло чотири лебеді через хліб, яким їх годували люди

Валентина Гембарська

Птахам можна приносити зерно, овочі, але не хліб

У Червонограді (Львівська область) на річці Західний Буг загинуло чотири лебеді. Причиною стала шкідлива їжа, якою їх підгодовують люди.

Про це повідомляє "Суспільне". Місцеві рятувальники просять не годувати птахів хлібом, адже він є небезпечним для лебедів.

Як вказує видання, щороку у Червоноград на річку Західний Буг прилітає від 200 до 300 лебедів на зимівлю. Подивитись на них приходять місцеві жителі і приносять з собою їжу, підгодовувати птахів.

"Лебеді на мілководді можуть дістати собі харчі самі. А люди в нас допомагають, тому що переживають за них і приносять хліба. Хліб для них — отрута, тому, що він розкладається в шлунку, починається загноєння, вони хворіють і гинуть", — каже працівниця Червоноградської рятувальної станції Світлана Вергун.

За її словами, особливо це небезпечно для молодих птахів, які ще не навчилися роздобувати їжу самостійно.

"Вішаємо оголошення, попереджаємо людей, щоб не годували хлібом. Дістали цього року двох лебедів, ще двоє поплили далі вниз по течії, не догнали мотором", — каже працівник Червоноградської рятувальної станції Андрій Вергун.

suspilne.media

Подружжя Зінаїда і Володимир Василенко рік тому переїхали до Червонограда і тепер чи не щодня приходять до річки подивитися на лебедів. Про те, що їх не можна годувати хлібом — знають.

"Ми частенько приходимо з чоловіком і дивимося на цю красу. Дуже гарно і це така терапія. І бачимо, зараз канікули вже закінчились, а коли були шкільні канікули, тут було дуже багато дітей з батьками і вони їх годували. В основному зерном, хлібом мало хто", — каже Зінаїда Василенко.

suspilne.media

Рятувальники кажуть, підгодовувати лебедів потрібно лише, коли температура повітря опускаються до мінус 15 градусів. Тоді лебедям можна приносити зерно, овочі, але не хліб.

"Можна для годування давати будь-яке пшоно, пшеницю, крупу кукурудзяну, навіть дрібно порізану моркву, капусту, буряк, варену картоплю", — розповідає Світлана Вергун.

Також рятувальники просять людей одразу звертатись до них, якщо вони помітять хворого лебедя.

Як повідомляла ЕкоПолітика, на початку грудня на Вінниччині встановлювали причини мору лебедів. Одного з сотні лебедів, що загинули на ставку у Северинівці орендатори водойми віддали на експертизу, щоб дізнатись причину мору. Місцеві припускають, що  птахів спеціально отруїли або ж навіть перестріляли підприємці.

Читайте також
Станція компостування у Львові менш ніж за три тижні прийняла місячну норму органіки
Станція компостування у Львові менш ніж за три тижні прийняла місячну норму органіки

Цього місяця на переробку також почали надходити новорічні ялинки

Названо найбільш загазовані перехрестя Львова
Названо найбільш загазовані перехрестя Львова

Дихати відносно вільно в місті можна лише на двох перехрестях із перевірених тридцяти

Бездіяльність Львівської міської ради в управлінні відходами визнав суд
Бездіяльність Львівської міської ради в управлінні відходами визнав суд

У вересні 2020 екоінспектори під час перевірки виявили чисельні порушення

На Львівщині свавільник екскаватором видобував гравій із Сукелі
На Львівщині свавільник екскаватором видобував гравій із Сукелі

Нині Держекоінспекція встановлює суму збитків