На Львівщині хочуть переобладнати вугільні шахти під індустріальний парк та СЕС

На Львівщині хочуть переобладнати вугільні шахти під індустріальний парк та СЕС

Катерина Бєлоусова

У громаді також планують побудувати вітрові електростанції та сміттєпереробний завод

На Львівщині у Червонограді розробили проєкт індустріального парку на території вугільних шахт, які підлягають закриттю у рамках трансформації вугільних регіонів.

Про це розповів міський голова Андрій Залівський, додавши, що громада виділила близько 110 гектарів земель для розміщення СЕС, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Він підкреслив, що проєкт покликаний залучити інвестиції у розвиток нових бізнесів, які могли б замінити розташовані на території громади вугледобувні підприємства. Адже з 12 шахт у громаді залишилося шість, на яких працюють понад 6,5 тисяч людей. Територія парку сягатиме 80 гектарів з додатковими 20 гектарами територій самих шахт. 

"Місто відкрите до співпраці та інвестицій, готове віддавати землю на пільгових умовах, оскільки індустріальний парк це дозволяє", – закликав інвесторів Залівський.

Він розповів, що у парку можна відкрити фабрики з виробництва сонячних панелей, теплових насосів та супутніх товарів для обслуговування вітрової енергетики. 

За його словами, “розхідники” для вітрової енергетики будуть дуже важливими, адже в громаді у 2024 році планують почати  будівництво двох ВЕС.

"Також на території однієї з шахт ми плануємо завод з переробки твердих побутових відходів, оскільки є проєкт, і можливе виготовлення біогазу та біометану", – сказав міський голова.

Залівський наголосив, що у разі відкриття виробництв інженерно-технічний персонал шахт міг би перейти на нові підприємства. У громади великий ресурс робочої сили і вже розпочато підготовку та перепідготовку кадрів. Так у 2022 році вже почали навчання за спеціальністю фахівця з ремонту сонячних панелей. У 2023 році планують відкрити нові спеціальності, пов'язані з альтернативними джерелами енергії.

Він додав, що Червоноград є індустріальним серцем Львівської області, адже це єдина громада, яка обрала промисловість як основу розвитку.

Зазначається, що Червоноград був обраний для реалізації пілотного проєкту з трансформації вугільних регіонів України в рамках проєкт "Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України", який фінансує уряд Німеччини та реалізується GIZ Україна.

Нагадаємо, замміністра  енергетики Ярослав Демченков заявив, що на закритих вугільних шахтах, зокрема у Львівській, Донецькій та Луганській областях, можна створити кластери сталої енергетики.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Львові презентували концепцію муніципального індустріального парку "Сигнівка", який покликаний перетворити занедбану промзону на центр логістики та виробництва.

Читайте також
У Великій Британії зупиняють останню в країні вугільну електростанцію
У Великій Британії зупиняють останню в країні вугільну електростанцію

Королівство відзавтра стане першою країною з групи G7, яка повністю відмовилася від виробництва електроенергії з вугілля

Світовий видобуток вугілля у 2024 році продовжить зростати завдяки Китаю та Індії, – CTC
Світовий видобуток вугілля у 2024 році продовжить зростати завдяки Китаю та Індії, – CTC

Таким чином ці країни покривають значну частину своїх потреб в електроенергії

Цієї зими в Європі буде спалюватися більше вугілля, – IER
Цієї зими в Європі буде спалюватися більше вугілля, – IER

Однією з причин експерти називають зростання ціни на газ