У Рубіжному Луганської області російські війська влучили в цистерну з азотною кислотою.
Про це оперативно повідомили Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки та голова Луганської обласної воєнної адміністрації Сергій Гайдай.
Людей закликали не виходити з укриттів, а тим, хто в приміщенні, дали вказівки негайно зачинити двері та вікна. Також варто підготувати маски для обличчя.
"Ми чітко розуміємо, що там була азотна кислота. Ця речовина досить токсична, тому треба стежити за напрямком вітру, користуйтеся захисними масками (бажано їх змочити содовим розчином, якщо є можливість), а ще краще — перечекати в укритті до першого дощу", — сказав Гайдай.
Чим небезпека азотна кислота
Азотна кислота небезпечна під час вдихання, ковтання та в разі потрапляння на шкіру та слизові оболонки. Пари кислоти подразнюють дихальні шляхи.
У разі слабких отруєнь з'являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення, сонливість; у разі важких отруєнь - набряк легенів. У разі місцевої дії на очі азотна кислота спричиняє тяжке ураження з великим некрозом рогової оболонки та кон'юнктиви, що призводить до втрати зору.
Для захисту від парів і туману азотної кислоти користуються протигазами.
Перша допомога
У разі потрапляння азотної кислоти в очі потрібно промити їх проточною водою протягом 10-30 хвилин; на шкіру - уражену поверхню обмити водою, додаючи до неї питну соду, мило; у разі проковтування азотної кислоти треба промивати шлунок великою кількістю води.