На Київщині будівництво двох сміттєпереробних заводів для кластерного вирішення проблем з відходами трьох громад коштуватиме $117 мільйонів.
Це перший великий інвестиційний проєкт, який реалізують в рамках реформи управління відходами в Україні, повідомляє Міндовкілля в Telegram.
В повідомленні зазначили, що переважна частина обладнання на заводах буде українського виробництва, решта – європейського. Строк будівництва складе близько 18 місяців.
Заводи збудують для Бориспільської громади та спільний для Броварської і Фастівської за межами населених пунктів. Разом вони зможуть переробляти 470 тисяч тонн відходів на рік.
“Унікальність заводів – у використанні одразу декількох технологій обробки. Зокрема, здійснюватиметься переробка органічних (харчових) відходів з подальшим виробництвом біометану, а також глибоке сортування відходів з виділенням ресурсоцінних матеріалів – металобрухту, скла та пластику”, – зазначили в повідомленні.
Наразі на території Бориспільської громади вже визначено земельну ділянку у 25 га, де будуть розміщуватися потужності. Фастівська громада займається оформленням документів для вирішення земельних питань.
В пресслужбі Міндовкілля зазначили, що до кінця листопада 2022 року планують завершити перемовини із кількома європейськими інвесторами. Адже проєкт реалізовуватимуть із залученням кредитних коштів від європейських банків (70%) та приватних інвестицій (30%).
Після цього відбуватиметься вибір проєктувальників та підрядників за тендерними процедурами європейських банків-інвесторів.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Київщині у Бориспільській, Броварській та Фастівській громадах планують побудувати 2 сучасних сміттєпереробних заводи, які використовуватимуть одразу декілька технологій обробки та вироблятимуть біометан. Голова Міндовкілля Руслан Стрілець заявив, що цим проєктом Україна нарешті починає долати сміттєву навалу.