На Київщині хочуть створити сміттєпереробний хаб для утилізації сміття і генерації електрики

На Київщині хочуть створити сміттєпереробний хаб для утилізації сміття і генерації електрики Скриншоти з відео
Ганна Велика

Про обрану для його розташування локацію поки не повідомляють

В Обухівському районі Київської області планують побудувати сучасний сміттєпереробний центр, який забезпечуватиме екологічну утилізацію відходів та виробництво електроенергії.

Про це повідомив голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник у Facebook.

За інформацією посадовця, зараз тривають обговорення. Вже відбулася нарада в Обухові з представниками громад і керівництвом "Обухівміськвторресурси". Задуманий проєкт передбачає будівництво заводу із замкненим циклом переробки твердих побутових відходів. До його реалізації планують залучити європейських партнерів.

Підприємство матиме нульові токсичні викиди, вироблятиме до 10 МВт електроенергії, а вироблене залишкове тепло використовуватимуть для обігріву міста, розповідає голова КОВА.

“Реалізація створить нові робочі місця і сприятиме екологічній свідомості громад”, – зазначив він.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні більше підприємств зможуть отримати дозвіл на обробку відходів у спрощеному порядку. Також ми розповідали, що у нашій країні назріває системна криза у сфері переробки відходів.

Читайте також
Україна повторно використовує всього 10% будвідходів — у 9 разів менше, ніж ЄС
Україна повторно використовує всього 10% будвідходів — у 9 разів менше, ніж ЄС

Захоронювати відходи і досі дешевше, ніж переробляти. Та й зобов’язань сортувати їх досі немає

Графік роботу екобуса у Львові, Полтаві та Хмельницькому на серпень
Графік роботу екобуса у Львові, Полтаві та Хмельницькому на серпень

Деякі відходи занадто шкідливі, щоб викидати їх у звичайний смітник

Виконано, прострочено, успадковано: який вигляд має екологічний табель Мінекономіки за рік
Виконано, прострочено, успадковано: який вигляд має екологічний табель Мінекономіки за рік

Які плани відомству вдалося реалізувати та скільки досягнень об’єднане міністерство насправді отримало у спадок від попереднього

Впровадження РВВ може дати Україні 16 млрд грн на переробку відходів щороку — експерт
Впровадження РВВ може дати Україні 16 млрд грн на переробку відходів щороку — експерт

Приватні інвестиції в галузь також створять до 80 тис. робочих місць і виведуть з тіні мільярди податків