На Київщині хочуть створити сміттєпереробний хаб для утилізації сміття і генерації електрики

На Київщині хочуть створити сміттєпереробний хаб для утилізації сміття і генерації електрики Скриншоти з відео
Ганна Велика

Про обрану для його розташування локацію поки не повідомляють

В Обухівському районі Київської області планують побудувати сучасний сміттєпереробний центр, який забезпечуватиме екологічну утилізацію відходів та виробництво електроенергії.

Про це повідомив голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник у Facebook.

За інформацією посадовця, зараз тривають обговорення. Вже відбулася нарада в Обухові з представниками громад і керівництвом "Обухівміськвторресурси". Задуманий проєкт передбачає будівництво заводу із замкненим циклом переробки твердих побутових відходів. До його реалізації планують залучити європейських партнерів.

Підприємство матиме нульові токсичні викиди, вироблятиме до 10 МВт електроенергії, а вироблене залишкове тепло використовуватимуть для обігріву міста, розповідає голова КОВА.

“Реалізація створить нові робочі місця і сприятиме екологічній свідомості громад”, – зазначив він.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні більше підприємств зможуть отримати дозвіл на обробку відходів у спрощеному порядку. Також ми розповідали, що у нашій країні назріває системна криза у сфері переробки відходів.

Читайте також
Пожежа на сміттєвому полігоні у Кривому Розі: місто четвертий день потерпає від смороду
Пожежа на сміттєвому полігоні у Кривому Розі: місто четвертий день потерпає від смороду

Локальний рівень забруднення повітря перевищував норму у понад два рази

Українці платять за "сміттєву" реформу, яку проігнорувала місцева влада — експерт
Українці платять за "сміттєву" реформу, яку проігнорувала місцева влада — експерт

Практично всі міста України не оновили модель управління відходами, тож по суті порушують чинне законодавство

Справа Національного військового кладовища в Мархалівському лісі — знову у Верховному Суді
Справа Національного військового кладовища в Мархалівському лісі — знову у Верховному Суді

Ще на початку року інституція визнала незаконною зміну цільового призначення лісу під будівництво

Засмітив ліс — плати 51 тис. грн: може зрости відповідальність за "сміттєві" порушення
Засмітив ліс — плати 51 тис. грн: може зрости відповідальність за "сміттєві" порушення

Якщо посадовці не вживатимуть заходів із ліквідації стихійних звалищ, також платитимуть штраф