На Київщині прокурори повернули державі землі лісового фонду на 50 млн грн

На Київщині прокурори повернули державі землі лісового фонду на 50 млн грн shutterstock

Ганна Велика

Вони використовувалися не за цільовим призначенням

Співробітники Київської обласної прокуратури через суд вилучили з незаконного користування земельну ділянку лісового фонду площею 2,5 га та вартістю майже 50 млн грн, на якій підприємець займався риборозведенням.

Про це повідомляє Київська обласна прокуратура.

Прокурори встановили, що орган державної виконавчої влади незаконно передав земельну ділянку з водним об’єктом на території Сквирської міської ради в оренду підприємцю для потреб риборозведення. Вони зазначили, що земельним та лісовим законодавством не передбачено використання земель зазначеної категорії для таких цілей.

У судовому порядку прокурори довели протиправність дій органу державної виконавчої влади щодо розпорядження землями лісового фонду та використання їх не за цільовим призначенням. Тому Господарський суд Київської області задовольнив позов прокуратури та повернув зазначену земельну ділянку державі.

Раніше ЕкоПолітика розповідала, що Луцька окружна прокуратура через суд витребувала назад у власність держави земельні ділянки природно-заповідного фонду площею понад 30 га і вартістю майже 485 млн грн.

Читайте також
Обшуки в мерії Дніпра: у трьох регіонах розслідують розкрадання держкоштів на смітті
Обшуки в мерії Дніпра: у трьох регіонах розслідують розкрадання держкоштів на смітті

Поліція також працює на полігоні побутових відходів та за низкою адрес, пов’язаних із фігурантами кримінальної справи

Розкрадання на сміттєпереробці: серед обвинувачених – директор "Укрекоресурсів"
Розкрадання на сміттєпереробці: серед обвинувачених – директор "Укрекоресурсів"

Лише через два епізоди "професійної" діяльності посадовця і його спільників держава втратила понад 22 млн грн

Судитимуть уже п’ятого керівника Рава-Руського лісгоспу – ДБР
Судитимуть уже п’ятого керівника Рава-Руського лісгоспу – ДБР

Діяльність посадовця завдала державі шкоди на 10 млн грн

Злочини посадовців лісової галузі завдали державі понад 500 млн грн збитків – ДБР
Злочини посадовців лісової галузі завдали державі понад 500 млн грн збитків – ДБР

Лісівники організовують вирубки в заповідниках, занижують вартість деревини, зловживають під час аукціонів