Луцька прокуратура повернула державі землі нацпарку на 485 млн грн Viacheslav Galievskyi

Луцька прокуратура повернула державі землі нацпарку на 485 млн грн

Ганна Велика

Їх вилучили у національного природного парку незаконним шляхом

Прокурори Луцької окружної прокуратури через суд витребували назад у власність держави земельні ділянки природно-заповідного фонду (ПЗФ) площею понад 30 га і вартістю майже 485 млн грн.

Про це повідомила Волинська обласна прокуратура.

Ця територія раніше перебувала в користуванні Ківерцівського національного природного парку “Цуманська пуща”. На підставі незаконних рішень органів влади та місцевого самоврядування, а саме – Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, Луцької районної державної адміністрації та Олицької селищної ради – понад 30 га земель об’єкта ПЗФ безпідставно віднесли до земель сільськогосподарського призначення, потім передали в комунальну власність, а згодом – в оренду суб'єкту господарювання.

Господарський суд Волинської області задовольнив позов, поданий прокурорами, та повернув землі національного природного парку у державну власність.

У березні ЕкоПолітика розповідала, що директору цього ж Ківерцівського національного природного парку "Цуманська пуща" повідомили про підозру у незаконній вирубці дерев на суму понад 16,5 млн грн.

У той же час на Миколаївщині суд повернув національному природному парку "Бузький Гард" 8 га території, які передали у приватну власність для ведення сільського господарства.

Читайте також
На Черкащині майже цілком розорали заказник "Великосевастянівські яри"
На Черкащині майже цілком розорали заказник "Великосевастянівські яри"

Його створили у 2010 році для збереження та відтворення характерних для Правобережного степу природних комплексів

На Донеччині з'явився новий заказник “Хрестищенські Пагорби”
На Донеччині з'явився новий заказник “Хрестищенські Пагорби”

Ці території є дуже цінними в умовах техногенно розвинутої східної області