У Хмельницькій області вода з майже третини досліджених криниць забруднена нітратами й небезпечна для вживання.
Такого висновку дійшли фахівці Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України.
Загалом у 2022 році вони вже дослідили 248 зразків води з криниць. З них 80 або 32,2 % зразків не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”.
За інформацією Хмельницького ОЦКПХ, якість води досліджували за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.
Особливу увагу спеціалісти звертали на криниці індивідуального користування, з яких споживають воду діти до трьох років. Адже в Україні вже зафіксовано випадки отруєння малюків сумішами, приготованими з використанням неякісної питної води з криниць.
Результати досліджень показали, що:
- у Хмельницькому районі нітрати в окремих криницях перевищували нормативи більш ніж уп'ятеро;
- у Ярмолинецькій територіальній громаді показник був більшим за норму у 2,9 раза;
- у Теофіпольській тергромаді — у 2,3 раза;
- в Ізяславській тергромаді Шепетівського району вміст нітратів у перевірених криницях перевищував норму у 2,5 раза;
- у Кам'янець-Подільському районі в окремих населених пунктах концентрація нітратів у воді перевищувала допустимі значення подекуди в 5,3 раза.
З огляду на такі дані у Хмельницькому ОЦКПХ застерегли споживати воду лише з перевірених джерел централізованого та деценталізованого водопостачання.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що у Вінницькій області учасники експедиції "У пошуках чистої води" перевірили якість води у криницях і водоймах. Результати дослідження показали перевищення вмісту нітратів.