На Хмельниччині почали будувати вуглецево-нейтральний індустріальний парк

На Хмельниччині почали будувати вуглецево-нейтральний індустріальний парк

Катерина Бєлоусова

У парку будуть працювати сміттєпереробний завод та завод з виготовлення спирту з кукурудзи

На Хмельниччині поблизу Городка почали підготовчі роботи для будівництва індустріального парку "Вуглецево нейтральний еко-агро-хаб "Поділля-Городок".

Це буде автономне промислове містечко-екохаб з навчальними закладами, готелями, стоянками, елеваторами та укриттям, повідомляє Суспільне.

"Вуглецево нейтральний" говорить уже про те, що викиди CO2 будуть мінімальними. Близько 70% продукції, яка буде вироблятися в цьому парку, буде йти на експорт, за кордон. Ця продукція буде сертифікована, вироблятиметься виключно на сертифікованому обладнанні з найвищою нормою екологічного захисту. Тому, в плані екології — це буде екологічний проєкт, екологічний хаб", – сказав перший заступник Городоцького міського голови Артур Косінський.

Він розповів, що в індустріальному екопарку працюватимуть підприємства глибокої переробки сировини, а саме:

  • завод з виготовлення неочищеного й очищеного медичного спирту з кукурудзи;
  • завод з виробництва олій;
  • сміттєпереробний завод.

Косінський розповів, що індустріальний парк будуватимуть на місці фільтраційного поля колишньої цукроварні на площі 50 гектарів. Концепцію парку вже погодили в Міністерстві економіки. У 2023 році, після реєстрації та обрання керуючої компанії, залучатимуть учасників парку. Це можуть бути як українські, так і іноземні інвестори.

За його словами, у 2024 році почнуть проєктування та будівництво мереж. Після цього розпочнуть саме будівництво заводів, цехів, фабрик, самого парку. Ймовірно, запустити виробництво вдасться вже з 2026 року.

Косінський додав, що держава мотивує бізнес створювати такі індустріальні парки звільненням від деяких податків. А податки від діяльності – підприємства платитимуть в місцевий бюджет.

"Це, в першу чергу, економічний розвиток, соціальний розвиток, робочі місця, розвиток інфраструктури, залучення інвестицій. Крім цього, це розвиток малого і середнього бізнесу, який буде розвиватися навколо такого парку. Тому тут вигоди очевидні для всіх", – підкреслив він.

З його слів, на будівництво залучать приблизно 350 працівників, а для роботи всього індустріального парку знадобиться близько 500 робітників.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Рівненщині у Дубенському районі створили перший індустріальний еко-парк HEMPY UA, який обʼєднає виробництво різних продуктів із промислових конопель.

Читайте також