На Green Week 2022 розповіли, як руйнування природи в Україні вплине на весь світ mepr.gov.ua

На Green Week 2022 розповіли, як руйнування природи в Україні вплине на весь світ

Катерина Бєлоусова

Єврокомісія і надалі підтримуватиме Україну у боротьбі з агресором

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець заявив, що руйнування українського довкілля зачепить природу всього світу, адже всі екосистеми пов’язані.

Про це він заявив під час виступу на конференції "Всі зміни? Що відбувається з екологічною політикою ЄС під час кризи" у рамках Зеленого тижня ЄС-2022 (Green Week 2022) у Брюсселі, повідомляє Міндовкілля.

Стрілець відвідав Green Week 2022 на запрошення Єврокомісара з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюса Сінкявічюса.

Зелений тиждень ЄС – це щорічна подія, де політики, екологи та різні стейкхолдери з Європи та інших континентів обговорюють європейську екологічну політику. Green Week 2022 зосереджений на Європейському зеленому курсі.

На відкритті Green Week 2022 учасники обговорили складну ситуацію в екологічній політиці в нинішніх умовах, зокрема вплив війни на стан довкілля та післявоєнне відновлення, енергетичний баланс ЄС та доступ до критичної сировини.

"Війна в Україні, це не лише втрати для нашого довкілля, адже всі екосистеми пов’язані. І якщо російські ракети літають над нашими АЕС, то це проблема всього світу. Нафта, яка потрапляє у наші річки внаслідок бомбардування росіянами наших АЗС, – це також проблема всього світу.  Хімікати у наших ґрунтах, це проблема всього світу. Спалення лісу росіянами в Україні – це проблема всього світу. Тому правовий фронт під час війни важливий не лише для нас, українців, але й для майбутнього всієї цивілізації", – наголосив Стрілець.

Він також розповів про стан довкілля України внаслідок російської агресії та про роботу оперативного штабу, який 24/7 документує кожен злочин окупантів проти природи та про підготовку позовів у міжнародні суди для отримання Україною компенсації від Росії за руйнування природи. 

Окрім того, він підкреслив важливість обʼєднання світових держав, які зацікавлені в збереженні природи, та їхньої допомоги Україні у боротьбі за компенсацію від РФ за руйнування довкілля. 

"Росія мусить дорого заплатити за скоєне. Усі мають зрозуміти, наскільки дорого обходиться війна не лише державі, на яку напали, але й агресору. Ігнорувати це зараз означає допустити схожі сценарії в майбутньому", – підкреслив Руслан Стрілець. 

Єврокомісар з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс наголосив, що ЄС та Україна єдині, тому Єврокомісія і надалі надаватиме підтримку у боротьбі з агресором.

Нагадаємо, Україна закликала ОБСЄ сприяти закінченню війни та відповідальності РФ.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, екологи назвали 10 головних кроків до створення держави із зеленою економікою.

Читайте також
Найбільші порушення в екосфері за 14-20 грудня. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 14-20 грудня. Дайджест

Серед них незаконні рубки та забруднення земель

Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 7-13 грудня. Дайджест
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 7-13 грудня. Дайджест

Багато з цих справ вже дійшли до суду, а за деякими зловмисники встигли отримати покарання

Найбільш значні екопорушення з 30 листопада по 6 грудня. Дайджест
Найбільш значні екопорушення з 30 листопада по 6 грудня. Дайджест

Резонансною стала справа комунального підприємства, яке 5 років поспіль систематично забруднювало землі

10 кращих фото української природи у фотоконкурсі "Вікі любить Землю 2024": що на них 
10 кращих фото української природи у фотоконкурсі "Вікі любить Землю 2024": що на них 

За кількістю завантажених робіт Україна посіла 2 місце серед 57 країн та територій, які брали участь у конкурсі