На Франківщині розширять межі національного парку "Синьогора" Вікіпедія

На Франківщині розширять межі національного парку "Синьогора"

Олена Яценьо

Нацпарк оберігає унікальний природний комплекс гірського масиву Горгани

Національний природний парк "Синьогора" стане більшим завдяки додаванню до його складу 32 га нових цінних земель в Івано-Франківській області.

Відповідне рішення підтримав на своєму засіданні Кабінет міністрів України, схваливши проєкт указу президента "Про зміну меж Національного природного парку "Синьогора".

Як уточнили в Міндовкілля, площу парку мають намір збільшити на 32,0918 га коштом земель державної власності в Івано-Франківському районі.

"Такі заходи дадуть змогу встановити на цих територіях відповідний правовий режим і подбати про збереження та відтворення природних комплексів з особливою природоохоронною, оздоровчою, історико-культурною та науковою цінністю", — повідомила пресслужба міністерства.

Зазначимо, що НПП "Синьогора" — це місце, де охороняють природу та водночас показують відвідувачам усю красу українських гір. Нацпарк оберігає унікальний природний комплекс гірського масиву Горгани. Саме тут пролягає частина Східнокарпатського туристичного шляху. У парку росте значна площа пралісів і старовікових лісів, які належать до залишків оригінальної дикої природи у Європі.

Очільник Міндовкілля Руслан Стрілець наголосив, що попри війну влада повинна дбати про українську природу, де це можливо.

"Україна багата на унікальні природні комплекси. Навіть попри війну та всупереч знущанням рашистів над нашими землями, важливо й далі дбати про природу там, де маємо можливість. Адже це спадок наступних поколінь українців. Це те, за що, зокрема, сьогодні воюють Збройні Сили України. Це наше багатство, наш дім, який ми повинні зберегти", — прокоментував міністр.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що Кабінет міністрів України схвалив рішення про зміну меж території національного природного парку "Кременецькі гори" шляхом розширення її новими цінними ділянками.

Читайте також
"Музей корупції" отримає новий статус: Кабмін ухвалив рішення
"Музей корупції" отримає новий статус: Кабмін ухвалив рішення

Уряд визначив подальшу долю "Межигір’я"

Яворівський національний парк отримав гумдопомогу від нацпарку Польщі. Фото
Яворівський національний парк отримав гумдопомогу від нацпарку Польщі. Фото

Також автобуси польського нацпарку евакуювали людей

"Межигір'я" стане природною пам'яткою України: що це означає
"Межигір'я" стане природною пам'яткою України: що це означає

Відповідний процес ініціював за дорученням прем'єр-міністра України