На Дніпропетровщині через війну збільшилась кількість тварин

На Дніпропетровщині через війну збільшилась кількість тварин

Єлизавета Волкотруб

На думку експертів, дикі тварини “вимушено мігрують” через війну

З початком повномасштабного вторгнення на Дніпропетровщині збільшилась кількість тварин та птахів, а також з'явились деякі незвичні представники фауни.

Про це повідомляє сайт "Наше місто".

За інформацією Східного лісового офісу, на території Дніпропетровської області зросла кількість пернатої дичини. У минулому році було зафіксовано 135 тис. птахів, зараз же налічують 143 тис.

Також спостерігається збільшення чисельності хутрових тварин, за результатами обліку 2023 року було зафіксовано 102 тис, цьогоріч – більше 117 тис. Кількість копитних тварин у 2024 році зросла майже в півтора рази.

"Мисливствознавці пов’язують це не лише з теплими зимами та забороною полювання, а й з вимушеною міграцією тварин, які, як і люди, намагаються піти подалі від зон бойових дій", – повідомляють у Східному лісовому офісі.

Зазначається, що до початку повномасштабного вторгнення у Дніпропетровській області почали з'являтися тварини, які через війну на Сході вимушені були залишити свою територію. Тоді зоологи припускали, що тварини мігрували з Донецької області.

"Безумовно, тварин стало набагато більше. Побільшало косуль, лисиць, фазанів. Причини очевидні: заборона полювання та фактор занепокоєння, зумовлений війною. Стало більше шакалів. Якщо кілька років тому цих тварин бачили епізодично, то зараз шакалів регулярно зустрічають у Солонянському, Синельниківському, Томаківському районах, "– каже провідний мисливствознавець Східного лісового офісу Олександр Олійник.

Старший науковий співробітник природного заповідника “Дніпровсько-Орільський” Олександр Пономаренко зазначає, що війна вплинула і на логистику пташиних міграцій.

"Звісно, війна внесла свої корективи. Крилатих мігрантів обстріли лякають. Наприклад, гуси кардинально підкоригували логістику. Раніше їх міграції були масовими, а зараз спостерігаються лише окремі зграйки. Можливо, обережні птахи про всяк випадок облітають райони бойових дій", – розповідає Пономаренко.

Як повідомляла Екополітика раніше, на території Чорнобильського заповідника, неподалік від Луб'янки, зафіксували новий для Полісся вид великих хижих ссавців – шакала.

Читайте також
Українці перевозитимуть своїх улюбленців у потягах за новими правилами
Українці перевозитимуть своїх улюбленців у потягах за новими правилами

Вони покликані врахувати інтереси як власників тварин, так і всіх, хто з різних причин уникає контакту з ними

Українські кити-білухи стали переселенцями в Іспанії. Відео
Українські кити-білухи стали переселенцями в Іспанії. Відео

Їхня дорога до Валенсії тривала 36 годин

В Україні суттєво збільшилася чисельність лосів 
В Україні суттєво збільшилася чисельність лосів 

Вчені розповіли про позитивну динаміку зростання популяцій